Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zimowy weekend na piasku w Kędzierzynie

Zimowy weekend na piasku w Kędzierzynie

fot. archiwum

W miniony weekend w sobotę odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix MikstBeach. Tym razem do Kędzierzyna-Koźla zawitały pary z Krakowa, Radzionkowa, Jastrzębia-Zdroju, Bytomia, Gliwic, Tych, Libiąża, Opola i oczywiście z Wrocławia.

Pierwsze mecze rozgrywane były w grupach systemem każdy z każdym. Osiem najlepszych par awansowało do ćwierćfinałów, a trzy pozostałe walczyły miedzy sobą o „mały finał" czyli dziewiąta lokatę. W najciekawszym ćwierćfinale spotkały się pary Janczyk/Ciuła oraz Kwaśniewski/Nędza. Po dwóch dramatycznych setach 19:21 oraz 18:16 był remis, decydował więc tie-break, w którym lepsi okazali się lubiążanie.

W półfinałach niespodziewanie znalazła się pierwszy raz grająca ze sobą para Grzybek/Raubo (Gliwice/Kedzierzyn-Koźle), którzy poradzili sobie z Krakowianami parą Bąk/Widlarz. W drugim półfinale główni faworyci Janczyk/Ciupa pokonała parę Scherfen/Skorupa (Radzionków/Bytom) 2:0.

W wielkim finale Grzybek/Raubo bardzo wysoko postawiła poprzeczkę i zasłużenie wygrała pokonując 2:0 (15:13; 15:12) parę Janczyk/Ciupa. Trzecie miejsce zajęła para Bąk/Widlarz. Na pochwałę zasłużyła też gliwicka para Joanna Bedlińska i Tomasz Eberhardt, którzy walczyli do końca ostatecznie zajmując piąte miejsce. Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w naszym Grand Prix MikstBeach. Przed nami jeszcze trzy turnieje do rozegrania.Niedzielne turnieje męskie cieszą się coraz większym powodzeniem, a na zawody przyjeżdżają pary z przeróżnych miast Polski. Tym razem mogliśmy przywitać w Kędzierzynie-Koźlu dwie pary z Olsztyna oraz jedną z okolic Konina. Oprócz nowych drużyn jak zwykle zawitały pary z Pyskowic, Opola, Wrocławia, Gliwic i Jastrzębia. W trzech grupach najlepsi okazali się Bernyś/Szewczyk, Majka/Radojewski oraz Poskier/Urbaniak (Olsztyn).

Po meczach grupowych 8 par walczyło systemem brazylijskim o najwyższy stopień podium, a cztery pozostał o miejsca 9-12. W półfinałach Bernyś/Szewczyk wygrali swój mecz z parą olsztyńską 2:0, a para Majka/Radojewski uporała się z parą Borecki/Kuleszyński również 2:0. Finał stał na naprawdę wysokim poziomie, a lepsza okazała się bardziej doświadczona i ograna para Majka/Radojewski, pokonując ubiegłotygodniowych zwycięzców.

Najbliższe turnieje:
7.03 – Turniej Żeński oraz Męski
13.03 – II Turniej Grand Prix Mikstbeach
14.03 – Turniej Męski

* Autor tekstu: Marcin Kucia (baqclub.pl)

źródło: baqclub.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved