Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Pszenny: Byliśmy bardzo ospali

Rafał Pszenny: Byliśmy bardzo ospali

fot. archiwum

Czarni zakończyli rozgrywki trzeciej grupy II ligi na 3. miejscu. Dla przyjmującego radomskiej drużyny Rafała Pszennego sezon jednak się nie kończy. Teraz czekają go jeszcze występy w zespole juniorów w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

W sobotę przekonująco pokonaliście Ósemkę. Dlaczego nie powtórzyliście tego niedzielę?

Rafał Pszenny (przyjmujący Czarnych Radom): – Sam nie wiem. Byliśmy bardzo ospali, nie mieliśmy w ogóle woli walki. Nic nam się nie układało. Cóż mogę więcej powiedzieć?

Dla drużyny Czarnych to koniec sezonu. Pewnie dostaniecie nieco wolnego, żeby odpocząć i ochłonąć po przegranej…– Wszystko zależy od trenera. Szczerze, w moim przypadku to za bardzo na wolne to nie mam w tej chwili co liczyć. Przecież wkrótce czekają nas ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorów. Przy okazji chciałbym podziękować radomskim kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe. Przecież oni są naszym siódmym zawodnikiem w czasie meczów.

Jak oceniasz szanse w zmaganiach juniorów?

– Myślę, że powinniśmy sobie poradzić. Jak zawsze rywale są wymagający, ale gramy u siebie i to jest naszym atutem. Myślę, że wygramy wszystkie trzy mecze.


Za niespełna tydzień juniorzy Czarnych wracają do zmagań o tytuł mistrza Polski. W Radomiu w dniach 5-7 marca rozegrane zostaną mecze jednej z grup rundy ćwierćfinałowej mistrzostw kraju. Radomianie już dawno poznali swoich grupowych rywali… i wcale nie obawiają się czekających ich konfrontacji. Trafili do grupy z Avią Świdnik, Kęczaninem Kęty i Skrą Bełchatów.

Głównymi atutami radomskich siatkarzy w marcowej rywalizacji mogą okazać się nie tylko umiejętności, ale również własna hala oraz kibice, którzy tworzą gorącą atmosferę. Jeśli chodzi o rywali, jedyną niewiadomą rozgrywek pozostaje drużyna znad Soły. – Avia jest nam całkowicie nieznana. Pierwszy raz przyjdzie nam się z nią zmierzyć. Skrę widzieliśmy na wrześniowym turnieju międzynarodowym w Radomiu. Kęczanina możemy pamiętać z ubiegłorocznych mistrzostw Polski – oznajmia Wojciech Ferens. – Jesteśmy zmotywowani. Czujemy się pewni swych umiejętności. W każdym meczu będziemy dawać z siebie wszystko – zapewnia. Mądra i skuteczna gra będzie kluczem do zwycięstw – dodaje.

Pierwszy mecz radomianie rozegrają z zespołem z Kęt. Piątkowe mecze odbędą się w hali V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta, kolejne zaś na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

* Autorem tekstu jest Kamil Stanios (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved