Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie sezonu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

Podsumowanie sezonu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

fot. archiwum

Pod koniec lutego dobiegł końca sezon 2009/2010 w rozgrywkach Serii A III ligi siatkarek WZPS Poznań. Najlepiej w rywalizacji spisał się zespół UKŻPS Kościan, który wyprzedził UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina i KS Energetyk Poznań.

1. UKŻPS Kościan – 26 pkt.

Mistrz rozgrywek w tegorocznym sezonie. W całych rozgrywkach zawodniczki Adama Cichockiego przegrały zaledwie jeden raz w meczu z KS Energetyk 2:3 (dwa ostatnie sety meczu Energetyk wygrał bardzo wyraźnie). Drużyna Adama Cichockiego zaprezentowała dojrzałą siatkówkę. Doświadczony trener z Kościana potrafił stworzyć bardzo ciekawy zespół, który w minionym sezonie regularnie ogrywał ligowych rywali.

2. UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina – 25 pkt.Siatkarki Ewy Miciul rzutem na taśmę zapewniły sobie prawo gry w barażu o drugą ligę. Zawodniczki z Murowanej Gośliny w tym sezonie prezentowały dobrą grę co sprawiało, że wiele ich spotkań było bardzo emocjonujących. Duża w tym zasługa bardzo dobrej rozgrywającej Darii Frydrych, która umiejętnie wykorzystywała potencjał w grze swoich koleżanek. Drugie miejsce to jednak minimalne, ale pozytywne zaskoczenie. Młodzież będąca naturalnym zapleczem dla drugoligowego KS Piecobiogaz Murowana Goślina pokazała dużą klasę.

3. KS Energetyk Poznań – 24 pkt.

Drużyna Marka Jankowiaka zajęła w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce. Czy otrzyma szansę gry o drugą ligę? Dowiemy się wkrótce. Zespół z ul. Bukowskiej rozegrał kilka naprawdę bardzo dobrych spotkań. Jednak seria dobrych gier przeplatana była wpadkami: z Orkanem Września 1:3 czy Spartą Złotów 3:2. Mocną stroną zespołu był doświadczony trener, który mimo kłopotów kadrowych w trakcie sezonu starał się jak najbardziej wykorzystać potencjał swojego zespołu. Czynnikiem, który miał wpływ na końcową pozycję zespołu była zbyt krótka ławka rezerwowych. Kiedy w zespole doszło do kontuzji rozgrywającej, a wypadła zawodniczka z pierwszej szóstki rezerwowe nie były wstanie grać na podobnym poziomie. Wielkie brawa za kapitalną pogoń za czołówką od połowy sezonu. Zawodniczki z Poznania pozytywnie reprezentowały swój klub.

4. UKS ZSMS Poznań – 22 pkt.

Przed sezonem trener Marek Tuszyński otwarcie mówił o zamiarze walki o baraże o drugą ligę. Młoda drużyna z ul. Chwiałkowskiego była bardzo bliska tego celu, bowiem swoją szansę przegrała dopiero w ostatniej kolejce. Zawodniczki UKS-u zaprezentowały grę na solidnym ligowym poziomie. Wielokrotnie w meczach zespołu byliśmy świadkami wielu ładnych zagrań, a meczom zespołu towarzyszyły duże emocje.

5. Orkan Września – 19 pkt.

Ligowy średniak. Zespół trenera Tomasza Bakosia stać było na dobre mecze z faworytami ligi: 3:1 z KS-em Energetyk, 2:3 z UKŻPS Kościan i UKS „Zielone Wzgórza". Drużyna z Wrześni pewnie wypunktowała ligową końcówkę, czyli Złotów i Poznań, z którymi zdobyła, aż 12 pkt. Zespół z Wrześni od początku przewidywany był do roli zespołu w środku stawki i tam też zakończył sezon. Zawodniczki pewnie zapewniły sobie utrzymanie w rozgrywkach.

6. MLKS Sparta Złotów – 4pkt.

Zespół prowadzony przez Irenę Leibmann był beniaminkiem ligi. Pomiędzy drużyną ze Złotowa, a resztą stawki była bardzo duża różnica sportowa i punktowa. Drużyna ze Złotowa wygrała jednak ważny ligowy mecz u siebie z SKF KS Poznań oraz potrafiła urwać punkt faworyzowanego Energetykowi Poznań. To sprawiło, że młoda drużyna ze Zlotowa zajęła szóste miejsce.

7. SKF KS Poznań – 3 pkt.

Beniaminek z Poznania po pierwszej kolejce i zwycięstwie ze Spartą był liderem rozgrywek. Potem było już jednak dużo gorzej. Drużyna popadła w marazm, a młody i niedoświadczony trener nie potrafił odbić zespołu od dna. W przerwie pomiędzy rundami działacze SKF wzmocnili zespół i w rundzie rewanżowej drużyna napędziła stracha kilku faworytom. Wpływ na wynik zespołu ma duża rotacja zawodniczek, co na pewno nie sprzyjało stabilności. Zawodniczki z Poznania dysponowały przeciętną rozgrywającą co sprawiało, iż w ataku nie mogły zaprezentować swojego potencjału. Kilka zawodniczek parokrotnie zagrało poniżej poziomu Serii B trzeciej ligi. To wszystko nie wpływało dobrze na atmosferę w zespole. Zespół SKF dysponował w sezonie najbardziej zorganizowanymi i głośnymi kibicami. To nie wystarczyło do czegoś więcej niż ostatnie miejsce. Drużyna zdobyła jednak duże doświadczenie w rozgrywkach i należy je umiejętnie wykorzystać w nowym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved