Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młode Gedanistki najlepsze po raz czwarty

Młode Gedanistki najlepsze po raz czwarty

fot. archiwum

Energa Gedania Gdańsk po raz czwarty z rzędu wygrała współzawodnictwo dzieci i młodzieży. Klub z Pomorza na podstawie wyników osiągniętych przez juniorki, kadetki i młodziczki w 2009 roku został uznany za najlepszy w Polsce w żeńskiej siatkówce.

Przypomnijmy, że podobne tytuły gedanistki zdobywały za lata 2006-08.

 

Energa Gedania w siatkówce żeńskiej po raz czwarty z rzędu wygrała tę rywalizację z dorobkiem 187,31 punktów. Na ten wynik złożyły się: kadetki 95.31, juniorki 80.00 i młodziczki 12.00. O przyczynach rzadko spotykanej w tej skali supremacji tak mówi Zdzisław Stankiewicz , prezes gdańskiego klubu: – Prowadzone zajęcia nie mają nic wspólnego z okazjonalnymi akcjami medialnymi, realizującymi przeróżne programy reklamowo-marketingowe, a pochłaniające niemałe środki finansowe. Jedną z tajemnic sukcesów młodzieży Energi Gedanii Gdańsk jest to, że dzieci nie płacą za udział w treningach. Tym samym nawet osoby o niższym statusie materialnym mają szansę na zaistnienie w sporcie, co w innych klubach i dyscyplinach jest coraz rzadszą praktyką. Dzieci te z jeszcze większą motywacją osiągania jak najlepszych wyników podchodzą do treningów. To dzięki temu już w przeszłości wiele wychowanek Gedanii zrobiło siatkarskie kariery, a i teraz ta tradycja jest kontynuowana dzięki współpracy klubu z Energą i wsparciu finansowemu tej firmy.Przypomnijmy, że w 2009 roku Energa Gedania zdobyła złoto w mistrzostwach Polski juniorek i srebro w krajowym championacie kadetek, a młodziczki sięgnęły po brąz w mistrzostwach Pomorza. Do tych sukcesów gdańskie zawodniczki doprowadzili trenerzy: Grzegorz Wróbel, Witold Jagła, Paweł Kramek i Agnieszka Lewandowska.

Kolejnym aspektem, który prowadzi do powyższych sukcesów jest masowość szkolenia, prawidłowa piramida treningowa przeprowadzania zawodniczek od grupy naborowej aż po występy w PlusLidze Kobiet, a także zwracanie największej uwagi na wartości wychowawcze z samego uprawienia sportu niż gonienie za wszelką cenę za wynikiem.

W ciągu sezonu ponad 500 młodych adeptek siatkówki bierze czynny udział w zajęciach grup młodzieżowych. Jest to pokaźna grupa dzieci, której Energa i klub daje okazje nie tylko sprawdzenia się w sporcie, ale przede wszystkim otwiera przed nimi możliwości spędzenia wolnego czasu w hali sportowej. To jakże ważna rola Energi realizowanej wraz z Gedanią misji wychowania poprzez sport, naukę samodzielności, dyscypliny, woli walki, czyli kształtowania właściwych postaw i charakterów młodych dziewczynek – podkreśla prezes Stankiewicz.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved