Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarzy za trzy lata na polskim wybrzeżu?

ME siatkarzy za trzy lata na polskim wybrzeżu?

fot. archiwum

Jak podała dziś Gazeta Wyborcza, niewykluczone, że Polska stanie się współorganizatorem siatkarskich Mistrzostw Europy w 2013 roku. Najważniejsze zawody  Starego Kontynentu miałyby być rozgrywane w Szczecinie, Gdańsku oraz dwóch duńskich miastach.

W roku 2009 Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy siatkarek. Zaledwie kilka miesięcy po tej imprezie Europejska Konfederacja Siatkówki zaproponowała, by biało-czerwoni po raz kolejny podjęli się organizacji tak ważnych zawodów – tym razem we współpracy z Danią. Według CEV  doskonałe przygotowanie imprez siatkarskich na terenie naszego kraju powinno być wykorzystywane także w innych regionach Starego Kontynentu.

– W ubiegłym tygodniu prezes PZPS Mirosław Przedpełski był w Kopenhadze i rozmawiał na ten temat ze swoim odpowiednikiem, ale o jakichkolwiek szczegółach będziemy mogli informować, gdy sprawa będzie oficjalna – mówi cytowany przez Gazetę Wyborczą rzecznik PZPS Kamil Fedorowicz.

Wśród polskich miast propozycja złożona została władzom Szczecina i Gdańska. Miasta te maja niezwykle korzystne połączenia z Danią, co znacznie ułatwiałoby organizację imprezy.W Szczecinie konieczne będzie wybudowanie nowej hali widowiskowo-sportowej. Władze miasta prace z tym związane chciałyby rozpocząć już w połowie bieżącego roku. Planowany obiekt ma pomieścić 7,3 tys. widzów, jednak istnieje ryzyko, że inwestycja ta będzie ukończona dopiero na ostatnią chwilę.

"Związek jednak oczekuje od miasta jak najszybszej odpowiedzi oraz prezentacji wizualizacji hali, harmonogramu jej budowy, prezentacji możliwości komunikacyjnych miasta (lotnisko, drogi, połączenia morskie), bazy hotelowej itd. Szczecin musiałby też partycypować w kosztach organizacji mistrzostw, zapewniając 1/16 budżetu, czyli ok. 1 mln zł"  – czytamy w serwisie gazeta.pl.

 

Pozostaje pytanie, czy Szczecin, gdzie między innymi miałyby być rozgrywane spotkania Mistrzostw Europy, jest w stanie przygotować się do tak wielkiej imprezy. O szczegółach Europejska Federacja będzie rozmawiać dopiero po wstępnej akceptacji i przedstawieniu planów strategicznych ze strony współpracujących federacji oraz miast.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved