Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kto zagra w orkiestrze Castellaniego?

Kto zagra w orkiestrze Castellaniego?

fot. archiwum

Daniel Castellani wkrótce ogłosi szeroką kadrę na pierwsze zgrupowanie. Niektóre nazwiska już znamy. Widać, że trzon kadry nie powinien ulec zmianie, ale trener da też szansę wykazania się zawodnikom, którzy w przyszłości mogą zastąpić weteranów.

Reżyserem gry w kadrze pozostanie zapewne niezmiennie Paweł Zagumny, ale pozostaje kwestia tego drugiego, który będzie zmiennikiem podstawowego rozgrywającego. Powołania dostaną Łukasz Żygadło, Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga i to właśnie ta trójka będzie walczyć o uznanie w oczach selekcjonera. Głównym poligonem dla tych graczy będzie tegoroczna Liga Światowa. Szczególnie istotne to powołanie będzie dla Łukasza Żygadły, który nie jest już najmłodszym zawodnikiem i jeżeli teraz nie przekona do siebie trenera, to jego szanse na kolejne powołania mocno spadną. Wygląda na to, że w koncepcji Castellaniego nie ma miejsca dla Pawła Woickiego, który nie znajdzie się w kadrze.

Na środku siatki również mamy pewniaków do pierwszego składu. Wydaje się, że sprawdzona para – Daniel Pliński i Marcin Możdżonek może być spokojna o swoje miejsce w kadrze. Ciekawe jest natomiast komu oprócz nich da szansę na pokazanie się Castellani. Swoje pięć minut dostaną Karol Kłos i Wojciech Jurkiewicz. Być może trener zechce sprawdzić jeszcze kogoś innego, nie jest wykluczone powołanie Piotra Nowakowskiego. Z kolei w kadrze nie zobaczymy Łukasza Kadziewicza.

W ataku przetestowane zostaną najmocniejsze obecnie polskie działa. Kandydatem numer jeden na tą pozycję będzie wracający do kadry po kontuzji Mariusz Wlazły. Nie oznacza to jednak, że jest pewniakiem, bo o miejsce w składzie zabiegać też będą Jakub Jarosz i najlepszy zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, wiecznie młody Piotr Gruszka. W tych okolicznościach raczej ciężko przewidywać, aby do kadry miał dołączyć jeszcze jakiś atakujący, a to oznacza, że nie zobaczymy w niej najprawdopodobniej Marcela Gromadowskiego.Wśród przyjmujących z pewnością faworytami do pierwszej szóstki będą Michał Winiarski i Bartosz Kurek. Miejsce w kadrze powinno też znaleźć się dla Michała Bąkiewicza, ale szansę na wykazanie się dostaną też Rafał Buszek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak i Marcin Wika.

Wymienione wyżej nazwiska to z pewnością nie wszystkie, które znalazły się na liście selekcjonera. Widać jednak, że poza trzonem kadry, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, Castellani przetestuje kilkunastu graczy, którzy mogą stanowić o sile reprezentacji w niedługim czasie.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved