Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS UAM Poznań wyeliminował Grześki

II liga M: AZS UAM Poznań wyeliminował Grześki

Siatkarze AZS UAM Poznań zagrają w finale play-off II ligi. Podopieczni Damiana Lisieckiego pokonali w niedzielę drużynę Grześków Helleny Kalisz 3:1 i w takim samym stosunku wygrali też całą rywalizację. O mistrzostwo II ligi zagrają z AZS-em Zielona Góra.

Trzecie spotkanie było niezwykle zacięte. W każdym z setów trwała zażarta walka, z której zwycięsko wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Po czterech odsłonach był remis 2:2 i o tym, która z ekip przybliży się do gry o mistrzostwo II ligi miał zadecydować tie-break. W nim więcej sił i koncentracji zachowali gospodarze, którzy pozwolili kaliszanom ugrać zaledwie siedem punktów, a dzięki temu zwyciężyli 3:2.

AZS UAM Poznań – Grześki Hellena Kalisz 3:2
(25:22, 23:25, 25:23, 24:26, 15:7)

Powiedzieli po sobotnim meczu:

Damian Lisiecki (trener AZS UAM Poznań): – Wszystkie rozegrane sety z wyłączeniem ostatniego były rozciągnięte w końcówkach, co przyniosło nam dużo stresu i kosztowało wiele nerwów. Gdybym jednak mógł, życzyłbym sobie oraz chłopakom, abyśmy jutro zagrali na takim samym poziomie jak w dzisiejszym spotkaniu.

Damian Lis (środkowy w drużynie Grześków Hellena Kalisz): – Nie wiem co się stało w tie-breaku. Po wygranym czwartym secie myśleliśmy chyba, że tie-break wygra się sam. Weszliśmy na parkiet trochę zdenerwowani i poznaniacy to wykorzystali. Nie spuszczamy jednak głów i jutro zrobimy wszystko, aby doprowadzić do piątego meczu w Kaliszu.

W niedzielę siatkarze AZS-u UAM Poznań poszli za ciosem i dokończyli dzieła w rywalizacji z Grześkami. Już w pierwszym secie pokazali, że nawet w wyrównanych końcówkach są mocni. Wygrali bowiem 25:23. W drugiej partii jednak siatkarze Grześków srogo się zemścili. Szybko wyszli na prowadzenie, które powiększali do samego końca, aż ostatecznie wygrali 25:14. Był to zimny prysznic dla ekipy z Poznania. Gospodarze wzięli się do pracy i nie dali rywalom zagrozić sobie w zwycięstwie. Wygrane do 20 i 22 dały im triumf w meczu 3:1.

AZS UAM Poznań – Grześki Hellena Kalisz 3:1
(25:23, 14:25, 25:20, 25:22)

Powiedzieli po niedzielnym meczu:

Marcin Janczak (Grześki Hellena Kalisz): – Nie chcę wyszukiwać teraz błędów, dlaczego przegraliśmy. Sędziowie zarówno wczoraj, jak i dzisiaj nie popisali się. Nie mówię, że to oni są główną przyczyną naszej porażki. Mylili się w dwie strony, ale znowu nie było tej sportowej rywalizacji. Cały mecz powinien wyglądać jak drugi set. Niestety nie potrafiliśmy się do końca skoncentrować i utrzymywać woli walki. W końcówce czwartego seta mieliśmy jeszcze szanse, aby dogonić Poznań, ale niestety zabrakło tej koncentracji, może ogrania.

Wojciech Małka (AZS UAM Poznań): – Spodziewaliśmy się bardziej trudnego meczu. W drugim secie mieliśmy drobne problemy z koncentracją , emocje wzięły górę i to dlatego ulegliśmy Kaliszowi do 14. W następnych partiach pokazaliśmy jednak , że stać nas na więcej. W trudnych momentach potrafimy się spiąć i walczyć do końca. Wygrana bardzo cieszy, ponieważ długo na nią pracowaliśmy. Musimy jednak teraz patrzeć w przyszłość i myśleć o meczach z Zieloną Górą, która będzie naszym rywalem w dalszej walce o awans.