Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ostatnia kolejka zapowiada się bez emocji

I liga K: Ostatnia kolejka zapowiada się bez emocji

Przed ostatnią kolejką w I lidze kobiet wiadomo już niemal wszystko. Znamy zespoły, które powalczą o awans, wiemy kto już jutro zakończy sezon, a przed kim jeszcze nerwówka w walce o utrzymanie. Praktycznie tylko na miejscach 7-9 mogą zajść zmiany.

Jutrzejszy mecz w Mysłowicach ma znaczenie jedynie dla gospodyń. Przyjezdne z Ostrowca Świętokrzyskiego mają już zapewniony udział w play-off i na pewno przystąpią do tej fazy rozgrywek jako trzecia drużyna po rundzie zasadniczej. Szanse na zmianę swojej pozycji w tabeli mają jeszcze siatkarki MOSiR-u, ale żeby awansować na siódme miejsce lub spaść na dziewiąte, potrzebny będzie splot kilku okoliczności. Do zachowania swojej ósmej pozycji wystarczy mysłowiczankom wygranie jutro jednego seta. Żeby awansować o jedno miejsce w górę tabeli, gospodynie muszą w meczu z KSZO zdobyć przynajmniej o punkt więcej niż Jedynka Aleksandrów w starciu z ostatnim w lidze SMS PZPS I Sosnowiec. Wszystkie te rozwiązania i tak zajdą w ramach miejsc 7-9, więc ewentualną konsekwencją tych roszad byłoby po prostu przystąpienie do play-out z innej pozycji.

Minimalne szanse na poprawienie swojej pozycji ma dziewiąta obecnie Legionovia. Siatkarki z Mazowsza muszą jednak wygrać mecz z Sokołem Chorzów bez straty seta i jednocześnie liczyć na porażkę MOSiR-u w takim samym stosunku. Zawodniczki z Legionowa powalczą z pewnością o taki układ wydarzeń, bo stawką jest rozpoczęcie rywalizacji play-out na własnym boisku.

Najłatwiejsze zadanie teoretycznie mają siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. Zagrają w Sosnowcu z młodymi zawodniczkami tamtejszego SMS-u. Adeptki szkoły siatkarskiej zamykają ligową tabelę z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Tym samym po raz pierwszy od wielu sezonów dziewczęta z SMS-u zanotują gorszy wynik niż ich męski odpowiednik – SMS PZPS I Spała. O powiększenie konta punktowego będzie młodym zawodniczkom w ostatniej kolejce tym trudniej, że w pierwszej rundzie bez straty seta wygrały aleksandrowianki.

Ostatni jutrzejszy mecz pomiędzy PLKS Pszczyna i TPS Rumia nie będzie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Dla pszczynianek będzie to ostatnie spotkanie w sezonie i okazja do świętowania utrzymania w lidze przed własną publicznością. Natomiast dla TPS ten mecz będzie raczej treningiem przed fazą play-off, gdyż mają one zapewnione drugie miejsce w tabeli.

Budowlani Toruń zakończyli już swój sezon w weekend, tracąc szanse na pierwszą czwórkę. W ostatniej kolejce pauzują. Natomiast mecz między Treflem Sopot i Chemikiem Police został rozegrany awansem, więc również te drużyny zakończyły rundę zasadniczą i mogą przygotowywać się do fazy play-off, w której spotkają się ponownie, jako że Trefl w tabeli jest pierwszy, a Chemik czwarty i na takich pozycjach pozostaną niezależnie od wyników ostatniej kolejki.