Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz: Z każdej rozmowy wyciągamy wnioski

Damian Dacewicz: Z każdej rozmowy wyciągamy wnioski

fot. archiwum

Rok po roku - powstanie klubu, pozyskanie sponsora i start w drugiej lidze, wymiana licencji i występy w I lidze. Zakończenie lepiej niż się spodziewano - awansem do PlusLigi. Tutaj bajka się kończy. Okazało się, że rola beniaminka jest bardzo trudna.

Gra w PlusLidze jest dla nas lekcją ogromnej pokory – do jakiej ligi trafiliśmy i na jakim poziomie mamy grać, żeby się w niej utrzymać – powiedział portalowi PlusLiga.pl trener beniaminka PlusLigi – Pamapolu Siatkarza Wieluń – Damian Dacewicz.

Wciąż jest w Panu więcej zawodnika czy już nabrał Pan instynktu trenera?

Uczę się i nie będę tego ukrywał, że jestem trzeci rok na ławce trenerskiej. Nie można mówić o doświadczeniu. Na pewno mi go brakuje. Po tym sezonie na pewno będzie większe. Jeśli dostanę szansę uczenia się tego trudnego fachu, to będę to robił dalej. Żeby konsekwentnie iść do przodu i za długo nie stać w miejscu.Jeśli chodzi o doświadczenie, to ma Pan w swoim zespole paru „ogranych" zawodników jak Marcin Nowak czy Andrzej Stelmach. Proszę szczerze powiedzieć, dochodzi czasem do jakiś spięć? Każdy z was tyle już przeżył na boisku, że ma jakąś swoją wizję gry.

Nie brakuje nam dyskusji, ale na poziomie. Jeżeli dyskutujemy, to o siatkówce i z każdej rozmowy wyciągamy jakieś wnioski. To jest dla nas najważniejsze, żeby z każdego, szczególnie przegranego pojedynku wyciągnąć wnioski i następne zawody zagrać na lepszym poziomie. Na pewno tych dwóch doświadczonych graczy udowadnia, że nie przyszli do Wielunia po to, żeby siedzieć na ławce. Oni muszą pomóc tej drużynie w utrzymaniu i mentalnie i sportowo. Czy to wystarczy – zobaczymy.

Więcej w serwisie PlusLiga.pl

Autorem wywiadu jest Marta Gula

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved