Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Serbii dla NIS-u Nowy Sad

Puchar Serbii dla NIS-u Nowy Sad

W finałowym turnieju, którego stawką był Puchar Serbii, najlepsi okazali się być siatkarze NIS-u Vojvodiny Nowy Sad. W decydującym starciu w trzech setach i bez większych problemów pokonali  oni zawodników Radniczków Kragujewac.

Decydujący dla losów spotkania był set pierwszy, który od prowadzenia rozpoczęli siatkarze Radniczków. Wszystko zapowiadało, że obejmą oni prowadzenie w meczu, jednak w końcowej fazie seta zawodnicy NIS-u zdecydowanie wzmocnili zagrywkę i poprawili grę w bloku, co pozwoliło im rozstrzygać tę partię na swoją korzyść.

Nieudana końcówka pierwszego seta w wykonaniu Radniczków odbiła się na zawodnikach w kolejnej części gry. Vojvodina bardzo szybko uzyskała dużą przewagę i nie oddała jej już do końca partii, wygrywając 25:16.

Set trzeci również rozegrał się bez historii. Gospodarze na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:3 i nie oddali tego prowadzenia już do końca meczu, zwyciężając pewnie 3:0.

NIS Vojvodina – Radnič ki Kredi Banka 3:0
(25:23, 25:16, 25:19)

Vojvodina: Mutapčija, Skundrić, Petrović, Mirosavljević, Vemić, M. Ivović, Radić, L. Čubrilo, Mrdak, N. Čubrilo, Jovović i Karup.
Radnički: Z. Jovanović, Petković, I. Jovanović, Radović, I. Ivović, Čupković, Ilić, J. Ivović, Čedić, Maksimović, Pantelić (libero) i Stevanović.

Powiedzieli po meczu:

Slobodan Kovač (trener Radniczków Kragujevac): – Źle zaczęliśmy to spotkanie i to nas dużo kosztowało. Po przegranym pierwszym secie nie potrafiliśmy nawiązać równorzędnej walki z rywalem.

Igor Kolaković (selekcjoner reprezentacji Serbii): – Obejrzeliśmy dobry mecz. Vojvodina zasłużenie sięgnęła po trofeum, bo zagrała znakomicie zarówno wczoraj, jak i dzisiaj.

źródło: b92.net, inf. własna