Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Podsumowanie 16. kolejki PlusLigi Kobiet

Podsumowanie 16. kolejki PlusLigi Kobiet

Szesnasta kolejka PlusLigi Kobiet nie przyniosła zbyt wielu emocji. Rozgrywane mecze upłynęły raczej pod znakiem pewnych zwycięstw faworytek. Jedyną niespodziankę sprawiły zawodniczki z Piły, które pokonały wyżej notowany MKS Dąbrowa Górnicza.

W spotkaniu inaugurującym kolejkę naprzeciw siebie stanęły zespoły wspomnianego już PTPS oraz Enionu MKS Dąbrowa Górnicza. Pierwsza partia to całkowita deklasacja rywalek ze strony gospodyń. Podopieczne Adama Grabowskiego wygrały z ogromną przewagą, pozwalając dąbrowiankom zdobyć zaledwie 8 punktów. Serwisem spustoszenie w szeregach przeciwniczek siała Agnieszka Kosmatka. W kolejnej odsłonie obraz gry odwrócił się o 180 stopni. Tym razem to drużyna z Zagłębia dyktowała warunki – przyjezdne zwyciężyły pewnie do 13. Jak się okazało było to wszystko, co były w stanie ugrać tego dnia. Następne dwie partie ponownie padły łupem pilanek, choć w czwartym secie sporo było zaciętej i wyrównanej gry. Ostatecznie nerwową końcówkę lepiej wytrzymały zawodniczki PTPS i to one mogły się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Tytuł MVP zdobyła Agnieszka Kosmatka. Niezadowolenia po meczu nie kryła Magdalena Śliwa. Jestem wściekła i zła, bo zagrałyśmy chyba najgorszy mecz w tym sezonie i co najbardziej boli, z ogromną ilością własnych błędów – powiedziała cytowana przez serwis PlusLigi Kobiet rozgrywająca dąbrowianek.

Podopieczne Mariusza Wiktorowicza gładko pokonały Gwardię Wrocław, w żadnym z setów, nie pozwalając im na zdobycie więcej niż 15 punktów. Zespół Rafała Błaszczyka był bezradny wobec bardzo dobrej gry blokiem i w obronie, którą prezentowały gospodynie. Prowadząc wysoko, trener bielszczanek mógł sobie pozwolić na przetestowanie rezerwowych. Jedynie na początku trzeciej partii zobaczyć mogliśmy fragment zaciętej gry. Z każdą chwilą jednak zawodniczki BKS-u powiększały swoją przewagę, ostatecznie nie pozostawiając przyjezdnym żadnych złudzeń. Gwardia po awansie do Final Four Challenge Cup rozczarowała swoja postawą na ligowych parkietach. Statuetka MVP powędrowała w ręce Katarzyny Skorupy.

W Muszynie zmierzyły się drużyny Banku BPS Muszynianki oraz Pronaru Zeto AZS Białystok. Dość nieoczekiwanie pierwszą partię, po wyrównanej i emocjonującej grze, wygrały akademiczki. Przyjezdne dzielnie stawiały czoła mistrzyniom Polski, grając jak równy z równym. Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia drużyny z Podlasia, jednak mineralne zdołały opanować sytuację. Popełniając mniej błędów własnych, podopieczne Bogdana Serwińskiego. wygrały tego seta minimalnie. Dwie kolejne partie to już zdecydowana przewaga siatkarek Banku, które pewnie pokonały rywalki, ostatecznie zwyciężając 3:1. Najlepszą zawodniczką wybrana została Izabela Żebrowska.

W ostatnim z sobotnich spotkań ekipa Stali Mielec rywalizowała z Gedanią Żukowo. Gospodynie przystąpiły do meczu zmotywowane, bowiem nadal walczą o uniknięcie baraży, jednak pierwszy set dość sensacyjnie zakończył się zwycięstwem beniaminka. Okazało się, że był to jedynie drobny przebłysk ze strony żukowianek, bo w kolejnych odsłonach górowały już tylko gospodynie. Mielczanki nie dały podopiecznym Pawła Kramka najmniejszych szans. Zawodniczki Gedanii seryjnie popełniały proste błędy, w trzeciej partii zdobywając zaledwie siedem punktów. W prawdzie w ostatnim secie próbowały jeszcze powalczyć, ale dystans wypracowany przez drużynę Stali był zbyt duży. Zespół Rafała Prusa pewnie zwyciężył 3:1, a MVP meczu została Dorota Ściurka.

Kolejkę zamknęła poniedziałkowa potyczka Organiki Budowlanych Łódź z bydgoskim Centrostalem. Mecz ten, podobnie jak pierwsze starcie, zakończył się pewnym zwycięstwem łodzianek, które mogą go zaliczyć do tych z kategorii łatwych i przyjemnych. Przyjezdne jedynie na początku drugiego seta dały radę stawić opór gospodyniom. Organika jednak i w tej partii zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzecia odsłona to ponownie zdecydowana przewaga podopiecznych Wiesława Popika. Bydgoszczankom nie udało się nawiązać wyrównanej walki. Nagrodę dla najwartościowszej zawodniczki odebrała Marta Pluta.

Szesnasta kolejka PlusLigi Kobiet nie przyniosła zaskakujących, sensacyjnych rozstrzygnięć, były one raczej przewidywalne. Dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej na czele tabeli nadal znajduje się BKS Aluprof Bielsko – Biała. Tuż za nim, z taką samą ilością punktów plasuje się Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Pierwszą trójkę zamyka ekipa Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza, ale o utrzymanie tej lokaty będzie musiała powalczyć z Organiką. Stawkę niezmiennie zamyka Gedania Żukowo, a o możliwość gry w play-off bić się będą zespoły Centrostalu Bydgoszcz i Stali Mielec.