Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Mamy nad czym myśleć

Michał Ruciak: Mamy nad czym myśleć

fot. archiwum

- Mecz był wyrównany praktycznie w każdym elemencie. Do zwycięstwa zabrakło nam odrobiny szczęścia - powiedział Michał Ruciak po zakończeniu spotkania ZAKSY z Jastrzębskim Węglem. - Coś się minimalnie zacięło w naszej grze.

Niewiele zabrakło wam w tym meczu do zwycięstwa.

Michał Ruciak:Mecz był równy praktycznie w każdym elemencie. Szkoda, że się nie udało, bo naprawdę chcieliśmy wygrać z Jastrzębskim Węglem i przełamać tą passę. Coś się minimalnie zacięło w naszej grze. Od trzeciego seta do końca meczu brakowało nam odrobiny szczęścia i myślę, że dlatego to spotkanie zostało przez nas przegrane.

W czwartym secie przez dłuższy okres czasu prowadziliście. Ostatecznie jednak przegraliście tą partię.Czasem tak bywa, że prowadzi się przez większość seta, a mimo to, nie uda się dowieźć tej przewagi do końca. Na pewno musimy nad tym cały czas pracować i zrobić wszystko, aby takie sytuacje w przyszłości się nie powtarzały. Bardzo podobny set zagraliśmy w Piacenzie. Tam też prowadziliśmy już kilkoma punktami, by ostatecznie przegrać. Mamy nad czym myśleć. Na pewno przeanalizujemy, dlaczego tak się właśnie stało.

Dwie pierwsze partie przypominały waszą doskonałą grę w Rzeszowie. Co się stało później?

Na pewno dwa pierwsze sety były bardzo udane z naszej strony. Później troszkę słabsza była zagrywka, którą przeciwnik potrafił dobrze przyjąć. Dzięki temu ich skuteczność w ataku była o wiele lepsza. W czwartej partii i w tie-breaku wróciliśmy troszkę do naszych serwów i przez to grało nam się lepiej. Zabrakło dosłownie dwóch punktów do wygranej.

Czyli to jednak zagrywka zdecydowała?

Niekoniecznie. Również obrona i kontratak. Tego nam zabrakło i w tych elementach można było zagrać lepiej, coś poprawić. Na pewno nie była to tyko kwestia naszej zagrywki. Dla przykładu, w ostatniej akcji tego spotkania mieliśmy kontrę, ale niestety została ona zepsuta. Szkoda, ale tak się nieraz zdarza.

Rozmawiała Dominika Kwiek – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved