Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rezerwy Skry w finale play-off

II liga M: Rezerwy Skry w finale play-off

Jak obiecali, tak uczynili. Mowa o zawodnikach KPS Skry II Bełchatów, którzy wygrali dwa spotkania w Ozorkowie z tamtejszą Bzurą i awansowali do finału play-off grupy 2. II ligi mężczyzn. W sobotę żółto-czarni pokonali ozorkowian 3:1, zaś w niedzielę 3:0.

W sobotnim meczu siatkarze z Bełchatowa mieli problemy jedynie w pierwszym secie. Toczyła się walka do samego końca, którą ostatecznie gracze Sławomira Augustyniaka przegrali 28:30. Później na boisku rządzili już tylko bełchatowianie, którzy udowadniali swą wyższość nad rywalem. Kulminacją tego był czwarty set wygrany do 10.

Bzura Ozorków – KPS Skra II Bełchatów 1:3

(30:28, 21:25, 22:25, 10:25)

Skra II: Kotas, Frankowski, Mysera, Dłubała, Walczykowski, Maćkowiak, Dembiec (libero) oraz Cedzyński, Ignatowski i Koźmiński

W niedzielę bełchatowianie od samego początku objęli prowadzenie (5:2). Po ataku Igora Walczykowskiego widniał wynik 16:12 dla Skry, a po chwili asa serwisowego dorzucił Filip Frankowski i mieliśmy 17:12. W końcówce partii mieliśmy mały pokaz skuteczności zagrywek Skry, ponieważ zza linii końcowej boiska punktował jeszcze Walczykowski oraz Michał Mysera. Partię asem zakończył właśnie ten ostatni.

Drugi set to lekka dekoncentracja w szeregach rezerw Skry, ponieważ gospodarze zdołali odskoczyć na cztery punkty (4:0). Dobra postawa gości powodowała, że ta strata powoli malała, a podwójny blok żółto-czarnych dał remis przy stanie 10:10. I ponownie to gracze Sławomira Augustyniaka kontrolowali przebieg spotkania. Skuteczna zagrywka Mysery dała Skrze osiemnasty punkt i prowadzenie 18:13. Seta zakończyły dwie skuteczne akcje żółto-czarnych. Najpierw mieliśmy punktowy blok Mysery, a po chwili asa serwisowego dołożył Piotr Dłubała.

Trzecia odsłona spotkania była najbardziej wyrównana, a końcowy zwycięstwo było w zasięgu zarówno Skry, jak i Bzury. Po udanym ataku Dłubały (19:13) wydawało się, że nic nadzwyczajnego się już nie wydarzy, a spotkanie zaraz się zakończy. Końcówka partii to jednak chwilowa przewaga Bzury, która starała się jeszcze odmienić losy tego seta, a pomagały jej w tym indywidualne błędy graczy z Bełchatowa. W porę jednak udało się to zatrzymać, a Skra od wyniku 22:23 wygrała kolejne trzy akcje. Dzięki temu bełchatowianie wygrali tą partię 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Było nerwowo, bo jechaliśmy do przeciwnika, który wygrał u nas jeden mecz. Obawialiśmy się tego dwumeczu. Cieszę się, że jednak wyszliśmy z niego obronną ręką – powiedział tuż po meczu serwisowi BELsport.pl, trener bełchatowskiej "dwójki", Sławomir Augustyniak.

Wczorajszy [sobotni – przyp. red.] początek spotkania był bardzo nerwowy, trudny. Pierwszy set przegrany, choć po walce w jego końcówce. Od drugiego chłopaki trochę się rozluźnili. Wydaje mi się, że na początku byli za bardzo spięci. Dzisiejszy [niedzielny – przyp. red.] mecz wygraliśmy spokojnie. Były chwile, które nie powinny się zdarzyć. Cieszę się, że wygraliśmy te dwa spotkania – dodał.

Bzura Ozorków – KPS Skra II Bełchatów 0:3

(18:25, 21:25, 23:25)

Skra II: Frankowski, Mysera, Ignatowski, Dłubała, Walczykowski, Kotas, Dembiec (libero) oraz Cedzyński i Ranecki