Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: O losach Armatu zadecydują mecze z Lechią

II liga M: O losach Armatu zadecydują mecze z Lechią

Siatkarze z Kozienic nadal nie mogą być pewni utrzymania w II lidze. W czwartym spotkaniu rundy play-out podopieczni Pawła Otwinowskiego przegrali z akademikami z Warszawy 1:3. O dalszych losach Armatu zadecydują mecze z Lechią Tomaszów Maz.

Po dwóch pierwszych spotkaniach w rywalizacji Armatu z AZS-em UW był remis. W trzecim meczu fazy play-out siatkarze II-ligowego Armatu przegrali z Akademikami z Warszawy. Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla kozieniczan. – Gra układała nam się świetnie – przekonywał po meczu trener Paweł Otwinowski. W drugiej partii gospodarze byli o krok od wygranej. – Sprawdziliśmy już 21:18, jednak błędy w przyjęciu zadecydowały o naszej porażce. Oddawaliśmy punkty za darmo – relacjonuje szkoleniowiec. Słaba gra przełożyła się na trzecią odsłonę, w której zdecydowanie lepiej radzili sobie podopieczni Edwarda Skorka. Kozieniczanie nie zamierzali jednak składać broni i na początku czwartego seta osiągnęli znaczącą przewagę i tym samym dowieźli prowadzenie do końca. O losach meczu po raz kolejny musiał zadecydować tie-break. Decydujący o losach meczu set od początku nie ułożył się pomyślnie dla Armatu i ponownie zawiodło przyjęcie. Siatkarze ze stolicy w decydujących momentach wykazali więcej "zimniej krwi" i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. – My w kluczowych momentach meczu oddawaliśmy rywalom punkty. Zagraliśmy bardzo przeciętnie – przyznał zmartwiony szkoleniowiec Armatu.

Armat Kozienice – AZS UW Warszawa 2:3
(25:21, 23:25, 15:25, 25:15, 10:15)

Armat: Budzyński, Otwinowski, Jeziorowski, M. Koryciński, Grzelczak, Fijałkowski, Guz (libero) oraz Rdułtowski, Grygorczyk, Siudak i Wanat

W niedzielę pierwszy set rozpoczął się bardzo obiecująco dla gospodarzy. Wpływ na dobrą grę Armatu miała podwójna zmiana jaką dokonał szkoleniowiec kozieniczan. Na placu gry pojawili się Karol Gregorczyk i Sebastian Wanat. Mieliśmy w pewnym momencie dużą przewagę, jednak w końcowych fragmentach seta goście okazali się bardziej skuteczni i wykorzystali nasze błędy – stwierdził trener KKS. Pozostałe sety przebiegały bez historii, gdyż Akademicy nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. – W przyjęciu zagraliśmy momentami lepiej niż wczoraj. Tymczasem w ataku przydarzyło nam się wiele błędów – stwierdził po meczu trener Paweł Otwinowski. W niedzielnym spotkaniu nie wystąpił Marek Grzelczak, który już w sobotę musiał zostać zmieniony. – Jego kontuzja jest dość poważna – nie ma wątpliwości nasz rozmówca.

W drugim meczu fazy play-out Legia Warszawa okazała się lepsza od Lechii Tomaszów Mazowiecki. Oznacza to, że rywalizacja o 9. miejsce rozstrzygnie się pomiędzy Lechią, a Armatem. – Lechia jest niewygodnym rywalem, gra tam kilka doświadczonych siatkarzy. Uważam jednak, że jeżeli zagramy dobrze zagrywką to powinniśmy ich pokonać – skwitował trener Otwinowski. Pierwsze mecze zaplanowano na 13. i 14. marca.

Armat Kozienice – AZS UW Warszawa 1:3
(26:28, 18:25, 25:20, 19:25)