Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni muszą odłożyć marzenia o awansie

II liga M: Czarni muszą odłożyć marzenia o awansie

Siatkarze Czarnych Radom marzenia o awansie na zaplecze ekstraklasy muszą odłożyć. W czwartym meczu trzeciej grupy II ligi zespół z Radomia przegrał w trzech setach z Ósemką Siedlce i to rywal zagra w finale rundy play-off grupy trzeciej.

Po dwóch pierwszych spotkaniach Ósemka Siedlce prowadziła 2:0 i zapowiadało się, że zakończy rywalizację już w sobotę. Jednak ekipa Czarnych, zmotywowana grą we własnej hali, odniosła w pierwszym meczu rewanżowym zwycięstwo 3:1.

Po pierwszym secie wydawało się, że sprawa wyłonienia finalisty rundy play-off w grupie trzeciej II ligi jest rozstrzygnięta. Siatkarze Ósemki Siedlce pewnie wygrali. Tymczasem w trzech kolejnych, niesieni fantastycznym dopingiem kibiców, górą byli już siatkarze Czarnych…

Pierwszy set padł łupem Ósemki. Radomianie popełniali błędy niemalże w każdym elemencie gry. Wykorzystali to goście i zakończyli tę partię do 18. – Wyszliśmy zbyt spięci – tłumaczył później Grzegorz Szumielewicz. Druga odsłona, po ciężkim boju, należała już do Czarnych. Wejście na boisko Michała Kality, doświadczonego rozgrywającego uspokoiło ich grę. W dwóch kolejnych setach gospodarze zdominowali zespół z Siedlec. Dobrze zaprezentowali się jako drużyna, Ósemka z kolei zaczęła się gubić. – Z biegiem czasu nasza gra zaczęła lepiej wyglądać. Trochę ochłonęliśmy, zachowaliśmy więcej spokoju. Po prostu zagraliśmy swoje. Powtórzyliśmy to, co graliśmy na treningach – podsumował Szumielewicz.

Na początku Czarni mieli problemy szczególnie z przyjęciem zagrywki z daleka, "brazylijki" Siedlec. Na uwagę zasługuje dobra gra Szumielewicza. Zmiana na pozycji "sypacza" poprawiła rozegranie – zauważył obserwujący spotkanie trener Jadaru, Jan Such.Radomianie zaprezentowali się dość poprawnie i uważam, że są w stanie wygrać rywalizację 3:2 – przekonywał.

Czarni Radom – Ósemka Siedlce 3:1
(17:25, 25:21, 25:15, 25:16)

Czarni: Sąpór, Fryszkowski, Staniec, Szumielewicz, Pszenny, Ostrowski, Biliński (libero) oraz Kalita, Słomka, Bucki i Kleczaj
Ósemka: Milewski, Łęgowski, Krzaczek, Hachuła, Kuczko, Jesień, Kołodziej (libero) oraz Borkowski, Polechoński i Małek

W niedzielę wszystkie trzy partie miały podobny scenariusz. Na samym początku rywale uzyskiwali 3-4-punktowe prowadzenie po błędach własnych radomian. Potem walka toczyła się punkt za punkt. W końcówkach Czarni sukcesywnie zmniejszali straty. Niestety, budzili się zbyt późno. Najwięcej emocji dostarczył ostatni set. W drugiej połowie Ósemka wywalczyła kilkupunktową przewagę i od finału dzieliły ją już tylko 2 punkty. Siatkarze z Siedlec byli pewni wygranej, jednak radomianom udało się doprowadzić do stanu 23:24. Mieli nawet okazję wyrównać. Nie wykorzystali jej, bo atak z ich strony został zablokowany. W szeregach radomskiej drużyny wyróżniał się Jakub Bucki, który drugiem secie zastąpił Grzegorza Szumielewicza. Okazał się pewnym punktem w zespole. Skutecznie atakował nad blokiem rywali. Trener Jacek Skrok dokonywał również zmian na rozegraniu, środku bloku i przyjęciu. Wprowadzeni zawodnicy: Karol Fryszkowski, Damian Sąpór i Łukasz Kleczaj nie zdołali jednak odmienić losów spotkania. – Nie mieliśmy żadnej recepty na zwycięstwo, ale dzisiaj zaprezentowaliśmy dużo wyższy pułap siatkówki. Udało się i wygraliśmy – cieszył się po meczu Paweł Łęgowski.Fakt faktem, że sety kończyły się wysokimi wynikami, ale naprawdę pokazaliśmy trochę lepszą siatkówkę – dodał siedlecki zawodnik. Czarni kończą sezon na trzecim miejscu, z kolei Ósemka zagra w finale fazy grupowej.

Czarni Radom – Ósemka Siedlce 0:3
(19:25, 22:25, 23:25)

Czarni: Kalita, Słomka, Staniec, Szumielewicz, Pszenny, Ostrowski, Biliński (libero) oraz Fryszkowski, Sąpór, Bucki i Kleczaj
Ósemka: Milewski, Kuczko, Jesień, Hachuła, Krzaczek, Łęgowski, Kołodziej (libero) oraz Małek