Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS UZ Zielona Góra lepszy od Cuprum Lubin

II liga M: AZS UZ Zielona Góra lepszy od Cuprum Lubin

AZS UZ Zielona Góra nie zawiódł swoich sympatyków w rewanżowych meczach I rundy play-off w grupie pierwszej. Choć przegrał z Cuprumem Lubin w sobotę, to jednak w niedzielę wygrał bardzo pewnie i tym samym awansował do dalszych gier.

Pierwsze dwa spotkania tych ekip zostały rozegrane w Zielonej Górze. Mimo to siatkarze AZS-u wcale nie mieli łatwego zadania. Udało im się jednak pokonać rywali 3:1 i 3:2, więc przed rewanżem w Lubinie byli faworytami.

Jednak w pierwszym spotkaniu górą byli zawodnicy Cuprum. Już w pierwszym secie pokazali, iż dwa przegrane dotychczas mecze, jeszcze nie wyeliminowały ich z walki o awans. Wyniki 25:21 dla lubinian sprawił, że siatkarze AZS-u ruszyli do boju, wygrywając w drugim secie do 22 i doprowadzając do remisu. Sobota jednak należała do gospodarzy, którzy w dwóch kolejnych partiach w końcówce osiągali bezpieczną przewagę, wygrywając do 20 i 19.

W niedzielę rozegrano zatem kolejne spotkanie. Tym razem goście nie dali się zaskoczyć i już w pierwszym secie rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść. Wprawdzie w drugim Cuprum zagrał o wiele lepiej i wygrał 25:17, jednak dwie kolejne partie należały zdecydowanie do przyjezdnych. Największą przewagę zielonogórzanie mieli w trzecim secie, którego wygrali 25:12. To zdecydowanie dodało im animuszu, a w czwartym secie zwyciężyli do 19. Tym samym AZS UZ wygrały całe spotkanie 3:1.

Bałem się trochę po tej pierwszej porażce, bo zagraliśmy wówczas totalne dno – powiedział szkoleniowiec akademików Tomasz Paluch, cytowany przez „Gazetę Lubuską". – Źle taktycznie, ospale, po prostu beznadziejnie. Ale w szatni padło kilka ostrych słów i chłopaki obiecali, że to się nie powtórzy. Wzięli się do roboty i możemy cieszyć się z awansu do finału naszej grupy.

Cuprum Lubin – AZS UZ Zielona Góra 3:1
(25:21, 22:25, 25:20, 25:19)

Cuprum Lubin – AZS UZ Zielona Góra 1:3
(23:25, 25:17, 12:25, 19:25)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla AZS UZ Zielona Góra