Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zawisza powalczy o 7. miejsce w 1. grupie

II liga K: Zawisza powalczy o 7. miejsce w 1. grupie

Siatkarki Zawiszy Sulechów po dwóch pierwszych meczach z Czarnymi Słupsk były w dobrej sytuacji, bowiem dość niespodziewanie wygrały na wyjeździe jeden mecz. We własnej hali okazały się jednak bardzo gościnne, przegrywając oba spotkania 1:3.

Trzeba jednak przyznać, że w pierwszym pojedynku Zawisza miała okazję doprowadzić do tie-breaka. Sulechowianki przegrywały w setach już 0:2, jednak w trzeciej partii w końcówce wyszły na kilka punktów przewagi i wygrały do 20. W czwartym secie doszło do zaciętej walki na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które triumfowały 29:27, a w całym meczu 3:1.

Taki wynik zawodniczki z Słupska powtórzyły też w niedzielę. Tym razem jednak oddały gospodyniom drugą partię, a w trzeciej i czwartej nie pozwoliły doprowadzić do nerwowych końcówek. W obu tych odsłonach wygrały do 21.

Dziewczyny walczyły i te mecze naprawdę były zacięte, ale w tych końcówkach nie potrafiły zachować zimnej krwi – powiedział trener Zawiszy Jarosław Łukaszkiewicz, cytowany przez „Gazetę Lubuską". – Ale w końcu grała ostatnia z piątą ekipą w tabeli. Na pewno się nie poddajemy i powalczymy w następnych meczach.

Zawisza Sulechów – Czarni Słupsk 1:3
(20:25, 21:25, 25:20, 27:29)

(17:25, 25:21, 21:25, 21:25)