Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Extrans Patria zostaje w drugiej lidze

II liga K: Extrans Patria zostaje w drugiej lidze

Zespół Extrans Patrii Sędziszów Młp. w sobotę wygrał w Krzeszowicach trzeci mecz paly-out z miejscowym Maratonem. Beniaminek potrzebował tylko godziny czasu na odniesienie zwycięstwa, które zapewniło mu miejsce na zapleczu I ligi w sezonie 2010/2011.

Siatkarki Extransu Patria już w pierwszej partii pokazały, że są mocne i na terenie rywala nie zamierzają oddawać nie tylko meczu, ale i choćby seta. Przegrana do 17 nie osłabiła jednak mobilizacji w szeregach gospodyń, które próbowały w drugim secie doprowadzić do wyrównanej końcówki. Przekroczyły wprawdzie granicę 20 punktów, jednak nie udało im się zagrozić w zwycięstwie Extransu. W trzeciej odsłonie pojedynku zawodniczki z Sędziszowa Małopolskiego dokończyły dzieła. Triumf do 19 oznaczał wygraną w całym meczu 3:0. W sumie w całej rywalizacji z Maratonem ekipa Extransu nie straciła nawet seta.

Maraton Krzeszowice – Extrans Patria Sędziszów Młp. 0:3

(17:25, 21:25, 19:25)

Patria: Bartnicka, Chmura, Hajduk, Matejek, Baran, Chmiel, Wrona (libero) oraz Pyrć

Powiedzieli po meczu:

Krzysztof Zabielny – trener Maratonu Krzeszowice: – Gratuluję Extrans Patrii utrzymania w drugiej lidze. Zagraliśmy lepiej niż w pierwszych dwóch meczach play-out w Sędziszowie Młp. Podjęliśmy walkę. Nie wystarczyło to jednak, aby zwyciężyć i musimy dalej grać o utrzymanie w drugiej lidze. Moje zawodniczki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki i to układało pojedynek na naszą niekorzyść. Tak jak w meczach w Sędziszowie Młp. tak i w Krzeszowicach najlepszą zawodniczką pojedynku była Monika Bartnicka. Tylko pozazdrościć takiej rozgrywającej.

Bogdan Dudek – trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.: – Mój zespół zagrał bardzo dobry mecz. Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Wielkie słowa uznania należą się Monice Bartnickiej, która doskonale przygotowała i spisywała w meczu w Krzeszowicach. Zagrała z wielkim zaangażowaniem. Cieszę się, że rozstrzygnęliśmy play-out w trzech meczach. Teraz będziemy mieli czas na spokojne poskładanie zespołu na kolejny sezon.