Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Częstochowskie zespoły zapewniły sobie utrzymanie

II liga K: Częstochowskie zespoły zapewniły sobie utrzymanie

Rywalizacja o utrzymanie w II lidze kobiet okazała się szczęśliwa dla częstochowskich zespołów. Zarówno Politechnika, jak i Częstochowianka okazały się lepsze od swoich przeciwniczek i w następnym sezonie ponownie zagrają w II lidze.

Częstochowianka Częstochowa prowadziła 2:0 z SMS-em Opole i musiała jeszcze postawić tylko kropkę nad „i". Jednak okazało się, że nie było to takie proste. Trzecie spotkanie między tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem zawodniczek z Opola. Czwarta konfrontacja była najbardziej zacięta. Pierwszy set należał do podopiecznych Pawła Kapicy, jednak dwie kolejne odsłony padły łupem gospodyń i to one były blisko doprowadzenia do piątego pojedynku. – W tych partiach popełnialiśmy mnóstwo własnych błędów . W czwartym secie trochę pozmieniałem w składzie. Wszystko było pod naszą kontrolą i doprowadziliśmy do tie-breaka – opowiada na łamach Gazety Wyborczej szkoleniowiec ekipy z Częstochowy. W decydującej partii przyjezdne nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy. Wygrały do 10 i zapewniły sobie utrzymanie w II lidze. – Kamień spadł mi z serca – podsumował Kapica.

SMS LO II Opole – Domex AJD Częstochowianka 3:1
(26:24, 25:21, 22:25, 25:23)

SMS LO II Opole – Domex AJD Częstochowianka 2:3
(12:25, 25:20, 25:20, 20:25, 10:15)

*stan rywalizacji 3:1 dla Częstochowianki Częstochowa

Siatkarki AZS Politechniki Częstochowskiej również potrzebowały jedynie jednego zwycięstwa nad Olimpią Jawor, aby zapewnić sobie utrzymanie w II lidze. Jednak zawodniczki z Jawora nie zamierzały się poddać bez walki. Już pierwsze akcje trzeciego meczu pokazały, iż będzie to zacięte i wyrównane spotkanie. W premierowej odsłonie po grze na przewagi lepsze okazały się przyjezdne, ale nie załamało to gospodyń, które z jeszcze większym animuszem przystąpiły do kolejnej odsłony. Siatkarki Olimpii rozstrzygnęły ją na swoją korzyść i w pojedynku był remis 1:1. Dwie kolejne partie wygrała jednak Politechnika i mogła cieszyć się z utrzymania w II lidze. – Udało się nam wygrać, chociaż nie było łatwo – mówi trener częstochowianek, Jakub Kuziorowicz. Całe szczęście, że dziewczyny zagrały naprawdę dobrze i poza chwilą słabości w drugim secie, walczyły o każdą piłkę – dodaje szkoleniowiec Politechniki.

Olimpia Jawor – SPS Politechnika Częstochowska 1:3
(27:29, 25:19, 15:25, 22:25)

*stan rywalizacji 3:0 dla AZS Politechniki Częstochowskiej