Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nieoczekiwana porażka Budowlanych Toruń

I liga K: Nieoczekiwana porażka Budowlanych Toruń

W 21. kolejce I ligi kobiet siatkarki Remagum MOSiR Mysłowice podejmowały Budowlanych Toruń. Pojedynek dość nieoczekiwanie zakończył się wygraną 3:1 podopiecznych Sebastiana Michalaka i skomplikował sytuację Budowlanych w tabeli.

Przed meczem w Mysłowicach siatkarki Budowlanych miały tylko jeden cel – wygrać. I to nie tylko dlatego, że były wyżej notowane od rywalek. Przede wszystkim zwycięstwo dawało im nadal szansę na awans do „czwórki", która powalczy o awans do PlusLigi Kobiet.

Okazało się jednak, że zespół Sebastiana Michalaka jest we własnej hali bardzo groźny i nie straszne są mu wyrównane końcówki grane na przewagi. Już w pierwszej partii doszło do takiej konfrontacji. Jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki przyjezdne i to one triumfowały 28:26. Dokładnie taki sam wynik padł w drugiej odsłonie spotkania, z tą różnicą, że wygrały go gospodynie. Słodka zemsta za porażkę w pierwszym secie trwała też w kolejnych odsłonach. W trzecim secie Remagum MOSiR zagrało o wiele lepiej od rywala. Podopieczne trenera Michalaka szybko wyszły na kilka punktów przewagi, powiększając ją do końca partii i triumfując do 16. W czwartym secie siatkarki znów zafundowały kibicom emocje. Ekipa z Torunia miała okazję doprowadzić do tie-breaka, jednak w walce na przewagi ponownie lepsze okazały się miejscowe. Wygrana 27:25 dała im zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Po tej wygranej mysłowiczanki pozostały na 8. miejscu w tabeli, jednak pokrzyżowały szyki toruniankom, które w ostatniej kolejce pauzują i już nie mają szans na awans do „czwórki". – Patrząc na cały sezon, to nie zasługiwaliśmy na miejsce w play-off. Wyłoniona czwórka jest chyba najbardziej sprawiedliwa. Dla nas bezpieczne utrzymanie jest jednak i tak dużym sukcesem i na pewno będziemy się z tego wyniku cieszyć – podkreślił Mariusz Soja, cytowany przez „Gazetę Pomorską".

Remagum MOSiR Mysłowice – Budowlani Toruń 3:1
(26:28, 28:26, 25:16, 27:25)

Budowlani: Szulc, Soja, Sobczak, Weder, Kowalska, Wiśniewska, Januszewska (libero) oraz Cabańska, Sikorska i Wojtasik