Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

Wypowiedzi po meczu AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

fot. archiwum

AZS-u UWM Olsztyn stawił spory opór mistrzom Polski i niewiele brakowało, aby pokusił się o urwanie chociażby jednego punktu utytułowanemu rywalowi. Jednak w ważnych momentach Skra „wrzucała" piąty bieg, a dzięki temu odniosła kolejne zwycięstwo.

Mariusz Wlazły (kapitan PGE Skry Bełchatów): Cieszymy się ze zwycięstwa w tym meczu. W pierwszym secie naprawdę popełnialiśmy dużo błędów w każdym elemencie, dlatego gra nam się nie układała. Natomiast AZS Olsztyn popełniał znacznie mniej błędów i wygrał zasłużenie tego seta. Później staraliśmy się wejść w ten mecz od nowa i to przyniosło oczekiwany rezultat.

Jakub Oczko (kapitan AZS UWM Olsztyn): Gratulacje dla Skry Bełchatów. Chcieliśmy w tym spotkaniu zdobyć jeden lub dwa punkty. Zaryzykowaliśmy zagrywką i to przyniosło efekty, odrzuciliśmy rywala od siatki i grała się nam przez to łatwiej. Tak jak powiedziałem, chcieliśmy ugrać 2 albo 1 punkt, ponieważ 17 punktów nie daje nam gwarancji na pozostanie w ósemce. W kolejnych spotkaniach będziemy dalej walczyć.

Jacek Nawrocki (trener PGE Skry Bełchatów): Przyjechaliśmy  do Olsztyna ze świadomością, że może być to trudne spotkanie, w tym sezonie zresztą nie ma łatwych pojedynków. AZS Olsztyn zagrał ostatnie dwa bardzo dobre spotkania, mieliśmy również pamięci ich bardzo dobry mecz w Jastrzębiu. Przewagę uzyskaliśmy od momentu, gdy zaczęliśmy szanować zagrywkę i popełniać znacznie mniej błędów inaczej AZS trzymał nas w szachu, ale myślę ze spotkanie pod względem emocji, poziomu mogło się podobać.

Mariusz Sordyl (trener AZS UWM Olsztyn): Gratulacje dla rywala, tak jak Kuba wcześniej powiedział chcieliśmy w tym spotkaniu zaistnieć, wygraliśmy pierwszego seta, zaryzykowaliśmy zagrywką, nasz zespół ma sporo rezerwy w tym elemencie, dlatego długo pracowaliśmy nad tym elementem. I przyniosło to bardzo dobre efekty. Później Skra zaczęła popełniać znacznie mniej błędów. Graliśmy dobrze do stanu po 18, a później rywale nam odjeżdżali, traciliśmy momentami koncentracje. Po tym spotkaniu gratuluje chłopakom za to, że podjęli walkę, trudno się gra z takim rywalem jak Skra. Dzisiaj czegoś nam zabrakło. Mam nadzieje, że w następnych spotkaniach będziemy o krok dalej. Jak Kuba wcześniej powiedział 17punktów to nie jest wcale tak dużo, w następnych meczach będziemy walczyć o kolejne punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved