Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Padwa lepsza w tie-breaku

Serie A2: Padwa lepsza w tie-breaku

Pallavolo Padovo zanotowało na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W meczu którym przeciwnikiem było Bassano Volley zawodnicy Paolo Montagnaniego triumfowali 3:2. Z dobrej strony pokazał się Polak Michał Kubiak.

Premierowa odsłona zaczęła się od prowadzenia gospodarzy na dwóch przerwach technicznych (8:5, 16:9). Ekipa z Padwy popełniała niewymuszone błędy w ataku, ogromnym kłopotem było przyjęcie. W celu jego poprawienia przy stanie 20:12 dla Bassano, trener Montagnani zmienił słabo spisującego Yu Koshikawe, a na parkiecie w jego miejsce pojawił się Michał Kubiak. Wtedy popularni "bianconeri" zaczęli odrabiać straty. Jednak ta sztuka im się udała i przegrali 25:18. Drugą partię goście zaczęli już od początku z Kubiakiem, wprowadził on spokój do gry swojego zespołu. Pallavolo wyszło na prowadzenie dopiero na przerwie technicznej 8:7. Potem odskoczyli na 5 punktów 21:16, jednak osłabli w końcówce. Gospodarze dogonili swego przeciwnika i mieli nawet piłkę setową. Ostatnie słowo w tej partii należało do ekipy przyjezdnych, punkt zapewniający zwycięstwo zdobył Juan Carlos Barcala. Set zakończył się wynikiem 27:25 dla Padwy. Goście wyraźnie poczuli się pewniej po wygranej partii, od początku osiągnęli wyraźną przewagę 8:3. Taki stan trochę uśpił ich czujność i Bassano zniwelowało stratę do zaledwie jednego punktu (9:8). Wtedy trener Montagnani poprosił o czas, po przewie udało im się odskoczyć na 5 oczek. I nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, 25:22. Czwarty set to przebudzenie zawodników z Bassano del Grappa, trzynasty zespół Serie A2 poprawił elementy które szwankowały w poprzednich dwóch setach. I triumfował 25:20, doprowadzając do tie-breaka.

Piąty set należał do wyżej notowanych w tabeli siatkarzy z Padwy. Pokazali dobrą grę w każdym elemencie i wygrali 15:12. Michał Kubiak pokazał się z dobrej strony , zdobył 8 punktów. Przyjmował na poziomie 48% (28% perfekcyjnego), atakował z 38% skutecznością. Najlepszy w drużynie "bianconerich" był Francesco DeMarchi. Włoch uzyskał 21 oczek, w ekipie gospodarzy najlepiej spisał się Vincezo Tamburo 18 punktów.

Podopieczni Montagnaniego zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów, liderem jest BCC-NEP Castellana Grotte. Do końca rundy zasadniczej zostało 6 kolejek. W następnym spotkaniu Pallvolo zmierzy się z wiceliderem M. Roma Volley.

Bassano Volley – Pallavolo Padova 2:3
(25:18, 25:27, 22:25, 25:20, 12:15)

Bassano Volley: Calderan (4), Parusso (7), Winters (14), Paterniani (13), Guarise (14), Tamburo (19), Lollato (libero) oraz Pianese
Pallavolo Padova: Tiberti (2), Cricca (7), Polidori (7), Barcala (19), Kubiak (9), De Marchi (22), Garghella (libero) oraz Koshikawa, Maniero (1), Busi i Tovo