Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Novara postraszyła ekipę z Pesaro

Serie A: Novara postraszyła ekipę z Pesaro

Siatkarki Scavolini Pesaro idą, jak burza przez rundę zasadniczą Serie A. W 18. kolejce podopieczne Angelo Vercesiego pokonały Asystel 3:1, choć ekipa z Novary postraszyła Katarzynę Skowrońską-Dolatę i jej koleżanki.

Początek spotkania należał zdecydowanie do przyjezdnych, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2. W dalszej części premierowej odsłony Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Mimo, że gospodyniom udało się nieco zniwelować straty (12:16), to w końcówce przewaga zespołu z Pesaro ponownie wzrosła. Ostatecznie pierwszy set padł łupem podopiecznych Angelo Vercesiego 25:17.

Pierwsze akcje drugiej partii również należały do liderek Serie A. Jednak zawodniczki z Novary znalazły skuteczną receptę na grę Scavolini i na drugim czasie technicznym przegrywały, ale już tylko 15:16. Następnie udało im się wyjść na prowadzenie 21:20. Nie oddały go już do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:23.

Podbudowane takim obrotem sprawy gospodynie z dużym animuszem przystąpiły do kolejnej partii. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6 i wydawało się, że powoli przejmują inicjatywę w meczu. Jednak zespół z Pesaro błyskawicznie odrobił straty, a co więcej wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (16:12). W końcówce Asystel nie potrafił już zniwelować przewagi przyjezdnych i przegrał tą odsłonę 21:25.

W czwartym secie warunki gry dyktowały ponownie liderki Serie A, które prowadziły już 8:5. Ale ambitnie grające siatkarki z Novary za wszelką cenę starały się doprowadzić do remisu. Udało im się doprowadzić do stanu 20:21 lecz to było wszystko, na co tego dnia było stać ekipę z Novary. Końcowe fragmenty tej odsłony rozstrzygnęły na swoją korzyść podopieczne Vercesiego i to one mogły cieszyć się z kolejnych trzech „oczek" do ligowej tabeli.

Najwięcej punktów dla Scavolini Pesaro zdobyła tradycyjnie Carolina Costagrande (21 oczek – 2 blokiem, 19 z ataku). Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 18 punktów. Atakująca reprezentacji Polski popisała się dwoma asami serwisowymi, dwoma „czapami" oraz zdobyła 14 punktów z ataku, a jej skuteczność w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wyniosła 36% (popełniła dwa błędy i aż sześć razy została zablokowana)

W drużynie Asystelu najlepiej punktującą była Logan Tom, która wywalczyła 24 „oczka" dla ekipy z Novary, a o dziewięć punktów mniej zdobyła Margareta Kozuch. Mimo, że oba zespoły dysponowały podobnym przyjęciem, to lepszą skuteczność w ataku zanotowały zawodniczki z Pesaro (42%), przy zaledwie 35% rywalek.

Asystel Volley Novara – Scavolini Pesaro 1:3
(17:25, 25:23, 21:25, 22:25)

Asystel: Paggi (3), Barcellini (12), Barazza (6), Kirilova (3), Kozuch (15), Tom (24), Sirriessi (libero) oraz Rosso (3), Flier (1) i Camera
Scavolini: Usic (13), Garzaro (9), Skowrońska-Dolata (18), Ferretti (1), Guiggi (9), Costagrande (21), Wijnhoven (libero) Boscoscuro, Saccomani,