Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Każdy dał z siebie wszystko

Rafael Redwitz: Każdy dał z siebie wszystko

fot. archiwum

Asseco Resovia Rzeszów zrewanżowała się Domexowi Tytan AZS Częstochowa za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej i dopisała do swego dorobku trzy punkty, które pozwalają ekipie Ljubo Travicy realnie myśleć o miejscu w czołowej trójce przed fazą play-off.

Resovia w ostatnim czasie nie zachwycała na krajowym podwórku i stąd piątkowy pojedynek miał dla ekipy Ljubo Travicy przeogromne znaczenie. Kolejna porażka mogłaby praktycznie przekreślić szansę Resovii na miejsce w czołowej trójce przed fazą play-off. – To dla nas ważna wygrana, zwłaszcza po ostatnim przegranym spotkaniu na własnym parkiecie. Te punkty są niezwykle cenne również w kontekście play-off. Mecz z Częstochową był można powiedzieć meczem o sześć punktów, bowiem walczymy o te same, czołowe miejsca w tabeli. Cieszymy się z tego zwycięstwa – mówił Brazylijczyk.

Czkawką ekipie ze stolicy Podkarpacia odbija się w dalszym ciągu porażka na własnym parkiecie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która znacznie pokrzyżowała szyki Resovii. Gdyby spotkanie potoczyło się inaczej, Resovia byłaby w ligowej tabeli tuż za plecami zespołu z Opolszczyzny. – Kędzierzyn zagrał znakomite spotkanie. My mieliśmy swoje problemy, a po kontuzji Mikko Oivanena przestaliśmy wierzyć w możliwość wygranej, co odbiło się na naszym zespole. Po tym meczu dużo rozmawialiśmy ze sobą, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie z Częstochową będzie dla nas niezwykle ważne. Mieliśmy zagrać na 100% swoich możliwości i ciesze się, że tak się stało i każdy dał z siebie wszystko i rozstrzygnęliśmy ten mecz na swoją korzyść – dodał Redwitz.

Więcej w serwisie SportoweFakty.pl
Rozmawiał Adrian Heluszkaźródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved