Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Aluprof jedną nogą w półfinale

PP: Aluprof jedną nogą w półfinale

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała pokonały w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski siatkarek AZS Białystok 3:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Białymstoku. Podopiecznym trenera Wiesława Czai będzie bardzo ciężko odrobić straty.

Można powiedzieć, że krótko, łatwo i przyjemnie, bo bez straty seta. Ale ja już wczoraj mówiłem, ze takie mecze gra się trudno, ponieważ trzeba cały czas utrzymać koncentrację – mówił po pucharowym spotkaniu z AZS Białystok trener bielszczanek, Mariusz Wiktorowicz. I faktycznie, pierwszy set łatwo wygrany przez Aluprof do 17 zapowiadał szybki mecz zakończony triumfem gospodyń. W drugiej partii białostoczanki postawiły jednak gospodyniom trudne warunki i dopiero końcówka przesadziła o wygranej Aluprofu. – W drugim secie był taki moment, gdzie graliśmy fajne akcje, ale wciąż punkt za punkt i dostosowywaliśmy się poziomem tempa gry do zespołu z Białegostoku. Cały czas dziewczynom wpajam, że mimo, iż jesteśmy faworytami, to trzeba cały czas utrzymywać koncentrację i swoja dobra grą udowadniać, że jesteśmy dobrym zespołem – twierdzi Wiktorowicz.

Troszeczkę odpuściłyśmy sobie drugiego seta, ale potem znów się skoncentrowałyśmy i wygrałyśmy – dodała Mariola Wojtowicz, libero Aluprofu. Rzeczywiście, w ostatnim secie zespół z Bielska-Białej pozwolił rywalkom na zdobycie zaledwie 15 punktów i zakończył spotkanie bez straty seta. – Miałyśmy założenia taktyczne, przede wszystkim mocną zagrywkę. Niestety się nie udało, bielszczanki okazały się lepsze. Byłyśmy po podróży, po ciężim meczu w Muszynie – mówiła po spotkaniu Małgorzata Cieśla, zawodniczka AZS Białystok.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w przyszłą niedzielę. Aluprof pojedzie do Białegostoku na dwa spotkania, bowiem dzień wcześniej zespół trenera Wiktorowicza zmierzy się z AZS w meczu PlusLigi Kobiet.

Aluprof Bielsko-Biała – AZS Białystok 3:0
(25:17, 25:22, 25:15)

Aluprof: Barańska, Dziękiewicz, Okuniewska, Skorupa, Bamber, Świeniewicz, Wojtowicz (libero) oraz Studzienna, Ciaszkiewicz, Kaczmar i Waligóra.
AZS: Starzyk, Cieśla, Kalinowska, Godos, Gierak, Wysocka, Saad (libero) oraz Gajewska, Bonczewa i Właszczuk