Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Muszynianka wygrała zgodnie z planem

PlusLiga Kobiet: Muszynianka wygrała zgodnie z planem

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka Muszyna rozegrały awansem spotkanie 17. kolejki PlusLigi Kobiet z Gedanią Żukowo. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego pokonały swoje rywalki 3:0 i zanotowały zgodnie z planem komplet punktów.

Pojedynek w Muszynie rozpoczął 17. kolejkę zmagań w PlusLidze Kobiet. Mimo że pojedynek odbywał się na południu kraju, to gospodyniami były… żukowianki. Wszystko było wynikiem porozumienia między ekipami, które pozwoli młodym Gedanistkom uczestniczyć w młodzieżowych mistrzostwach w następnym tygodniu.

Spotkanie od mocnego akcentu rozpoczęły mistrzynie Polski. Mineralne bez problemu gromadziły na swoim koncie kolejne oczka. W głównej mierze dzięki udanym zagrywkom. Po odsłonie bez historii podopieczne Bogdana Serwińskiego schodziły z parkietu zwycięskie, a na tablicy świetlnej widniał wynik 25:12.

W kolejnej części spotkania było odrobinę lepiej. Gedanii udawało się dotrzymywać kroku wiceliderowi tabeli do połowy seta. Później górę wzięło doświadczenie Mineralnych. Ponownie wiele problemów młodym siatkarkom z Żukowa sprawiały zagrywki rywalek. Ostatecznie wynik osiągnięty przez drużynę Pawła Kramka nie wiele różnił się od tego z poprzedniej partii. Skończyło się na 13:25.

Choć w trzecim secie "przyjezdne gospodynie" wyszły na prowadzenie, to nie zdołały utrzymać go przez dłuższy okres gry. Zawodniczki Banku BPS Muszynianki Fakro nawet rozluźnione spokojnie kontrolowały boiskowe poczynania. W tej odsłonie zespół z Muszyny pozwolił przeciwniczkom wywalczyć 20 punktów.