Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Centrostal zagra w Łodzi o cenne punkty

PlusLiga Kobiet: Centrostal zagra w Łodzi o cenne punkty

fot. archiwum

Walczący o utrzymanie zespół Centrostalu Bydgoszcz w poniedziałek zagra w Łodzi z tamtejszą Organiką Budowlanymi, by zdobyć jakże potrzebne punkty. Łodzianki na pewno nie odpuszczą, bo wciąż mają nadzieję na zajęcie 3. miejsca po fazie zasadniczej.

Gospodynie nadchodzącego meczu, Organika Budowlani Łódź, z 26 punktami na koncie zajmuje aktualnie czwartą lokatę i traci 5 „oczek" do okupującego trzecie miejsce Enionu Energii MKS Dąbrowa Górnicza. Ostatnie dwa mecze przyniosły łodziankom pięć punktów. W 14. kolejce podopieczne Wiesława Popika wygrały na własnym parkiecie z PTPS-em Piła 3:2. Po porażce w pierwszej partii łodzianki wygrały dwie kolejne i stanęły przed szansą na zwycięstwo za trzy punkty. Niestety dla łodzianek w czwartym secie, w nerwowej końcówce lepsze okazały się siatkarki z Piły. Kibice doczekali się tie-breaka, a Organika musiała zadowolić się podziałem punktów i walczyć o zwycięstwo w decydującej odsłonie. Ostatecznie koleżanki Micheli Teixeiry wygrały 15:12 i dopisały do swego dorobku dwa „oczka". W następnej rundzie spotkań siatkarki z centrum Polski czekała wyprawa nad morze na mecz z ostatnią w tabeli Gedanią Żukowo. Zdecydowanym faworytem były w tym spotkaniu łodzianki, od których oczekiwano szybkiej, gładkiej i bezbolesnej wygranej z młodymi gedanistkami. W pierwszych dwóch odsłonach gospodynie nie miały nic do powiedzenia i uległy bardzo wysoko: do 17 i 16. Dopiero w trzecim secie siatkarki Gedanii trochę się rozegrały, głównie dzięki lekkiemu rozprężeniu panującemu w szeregach gości. Set numer trzy również padł łupem Budowlanych, jednakże wynik 27:25 pokazuje, że nieopierzone rywalki z Żukowa napędziły trochę stracha zespołowi Popika.

GCB Centrostal Bydgoszcz znajduje się w zgoła odmiennej sytuacji niż ekipa z Łodzi. Bydgoszczanki prowadzone przez Piotra Makowskiego zajmują 8. lokatę i walczą o byt w PlusLidze Kobiet. Tuż za ich plecami czai się nieprzewidywalna Stal Mielec mająca na swym koncie jedynie o 3 punkty mniej. W 14. kolejce podopieczne Makowskiego niespodziewanie prowadziły 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Taki wynik był kompletnym zaskoczeniem dla wszystkich fanów siatkówki. Najbardziej zdziwione wydawały się zawodniczki i trener Aluprofu, ponieważ Centrostalowi wychodziło dosłownie wszystko. Ostatecznie bielszczankom udało się „powrócić" do meczu i wygrać trzeciego seta. Po zwycięstwie w tej odsłonie siatkarki Mariusza Wiktorowicza uwierzyły w siebie i wygrały wysoko czwartego seta, a później tie-breaka. Mimo porażki zespół z Bydgoszczy sprawił w Bielsku sensację urywając utytułowanym przeciwniczkom punkt. W następnej rundzie spotkań bydgoszczanki Podejmowały u siebie PTPS Piła. Mecze tych dwóch ekip zawsze wzbudzają wielkie emocje i mają znaczenie nie tylko sportowe, ale rozpatrywane są jako derby. Tym razem dodatkowym tematem związanym z tym pojedynkiem była walka Centrostalu o utrzymanie. Mecz zakończył się zwycięstwem pilanek, które w ostatnich dwóch partiach wygrały do 16 i pokazały Centrostalowi jego miejsce.

Piotr Makowski po meczu z Piłą przyznał: – Jesteśmy takim zespołem, w którym każda siatkarka musi wnieść coś do gry drużyny. Żadne z ogniw nie może zawieść. Wydaje się, iż do końca obecnego sezonu każda z zawodniczek Centrostalu musi zagrać na swoim najwyższym poziomie, by wywalczyć bezpieczne ósme miejsce po fazie zasadniczej sezonu 09/10. Wszyscy w Bydgoszczy wiedzą, iż punkty w spotkaniach, które czekają siatkarki Makowskiego, będą cenniejsze od złota i teraz mobilizacja w drużynie musi być największa. Zdecydowanie inne nastroje panują w Łodzi. Zawodniczki Popika mają zapewniony udział w play-off, ale wciąż walczą o jak najlepsze miejsce przed rozpoczęciem rozgrywek w fazie pucharowej.Jaki będzie finał tej konfrontacji? Po zwycięstwie Stali Mielec nad Gedanią oba zespoły zrównały się punktami. Wydaje się, iż taka „gorąca" sytuacja może być dobrą mobilizacją dla bydgoszczanek, które w tym sezonie udowodniły, że potrafią nawiązać walkę z najlepszymi w kraju. Kibice będą mogli się przekonać o finale tej rozgrywki już w poniedziałek 1 marca. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved