Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Awans zespołu z Murowanej Gośliny

II liga kobiet: Awans zespołu z Murowanej Gośliny

Siatkarki KS Piecobiogaz zagrają o pierwsze miejsce w swojej grupie II ligi. Zespół z Murowanej Gośliny w trzecim półfinałowym meczu fazy play-off pokonał na wyjeździe rezerwy Pałacu Bydgoszcz 3:0 i zapewnił sobie awans do decydującej rozgrywki.

W dwóch pierwszych spotkaniach wielkopolanki dość nieoczekiwanie straciły po secie. Tym razem do takiej sytuacji już nie doszło. – Bo zagraliśmy konsekwentnie i nie popełniliśmy tak dużej liczby błędów. W poczynaniach dziewczyn było widać dynamikę i żywiołowość. Podejrzewam, że nie chciały zostać w Bydgoszczy do niedzieli – śmiał się trener Marek Mierzwiński.

Jego siatkarki dość szybko pozbawiły złudzeń rywalki. Wprawdzie na początku pierwszego seta było jeszcze 8:10, ale w tym momencie przyjezdne zdobyły siedem punktów z rzędu i później już tylko kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Dużo bardziej wyrównane były dwie następne partie. W trzeciej odsłonie na tablicy wyników pojawił się nawet rezultat 23:23. – Mieliśmy trochę niepotrzebnych kłopotów z przyjęciem zagrywki, ale to nie mogło wpłynąć na losy tego spotkania – tłumaczył szkoleniowiec z Murowanej Gośliny, który po meczu był bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu. – Zagraliśmy bardzo poprawnie – przyznał Mierzwiński.

Co ciekawe, w obu ekipach grały wczoraj zawodniczki, które obchodziły swoje urodziny. Ze strony Piecobiogazu była to Paulina Chojnacka, a w zespole Pałacu życzenia odbierała rozgrywająca Anna Wodrowska. I chociaż obie należały do wyróżniających się zawodniczek w swoich zespołach, to jednak po meczu zdecydowanie więcej powodów do radości miała ta pierwsza.

Rywalem siatkarek z Murowanej Gośliny w finale play-off będzie Joker Mekro Świecie, ktory w sobotę po raz trzeci okazał się lepszy od ChTPS Chodzież. Pierwsze spotkania odbędą się za dwa tygodnie na parkiecie zespołu z Wielkopolski.

Pałac II Bydgoszcz – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3
(14:25, 20:25, 23:25)

* Autor: Tomasz Sikorski