Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider oddał Ślepskowi tylko seta

I liga M: Lider oddał Ślepskowi tylko seta

W 21. kolejce I ligi mężczyzn Trefl Gdańsk pokonał zespół Ślepska Suwałki 3:1. Przed rozpoczęciem spotkania kibice Trefla podziękowali aktualnemu drugiemu szkoleniowcowi Ślepska, Piotrowi Poskrobko, za wieloletnie bronienie barw gdańskiej ekipy.

Goście rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia (4:2). Przy stanie 7:5 dla Ślepska ze środka zaatakował Yaniel Garay Gomeza, a chwilę później suwalczanie popełnili błąd i było po 7. Obie drużyny przez dłuższy czas nie potrafiły objąć nawet minimalnego prowadzenia. Dwa oczka przewagi jako pierwsi uzyskali goście. Po bloku na Świrydowiczu było 12:10 dla Ślepska. Podwójne odbicie w wykonaniu Malczewskiego i znów był remis (13:13). Gdy goście zdobyli dwa punkty z rzędu, trener Strumiło poprosił o drugi czas (16:15). Gdańszczanie zdołali wyrównać, przy stanie 22:22 szkoleniowiec Ślepska poprosił o przerwę dla swojej ekipy. Pierwszą piłkę setową mieli przyjezdni, ale Trefl się wybronił, a ostatecznie wygrał seta 27:25.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Gdańszczanie po kilku  akcjach prowadzili 5:3. Szybko jednak stracili przewagę, a goście zdobyli cztery oczka z rzędu (5:7). Zaszły zatem zmiany w drużynie Trefla: za Chaberka wszedł Skórski, za Gorzkiewicza – Kaczmarek. Autowa zagrywka Jonasa Rakickasa  zmniejszyła prowadzenie Ślepska do stanu 10:8, ale po błędzie zawodników Trefla goście prowadzili 13:8. Przy stanie 15:10 dla Ślepska na boisko wszedł Artur Ratajczak (za Gomeza). W siatkę zaatakował Gajowczyk, a Ślepsk prowadził 22:14. Siatkarze Trefla odrobili wprawdzie kilka punktów w końcówce, ale nie udało im się zniwelować zupełnie tak dużej straty i ostatecznie przegrali do 18.

W trzecim secie czas dla gości nastąpił już przy stanie 3:0 dla Trefla. Po udanym ataku przyjednych i nieudanym przyjęciu miejscowych zawodników było 3:2. Goście wyrównali po ataku Bartosza Krzyśka i podwójnym odbiciu Gorzkiewicza (8:8), jednak dość szybko gdańszczanie ponownie uzyskali trzy "oczka" przewagi. Po zbiciu Świrydowicza ze środka prowadzili 11:8. As w wykonaniu Świrydowicza i było już 14:9. Z przechodzącej zaatakował Gomez, a Trefl prowadził już wysoko 23:15. Ostatecznie gospodarze wygrali do 18 po asie serwisowym Daniela Wilka.

Poczatek czwartego seta był niezwykle zacięty. Gdańszczanie odskoczyli na dwa punkty po kontrze Wilka, ale Bartosz Krzysiek obił dłonie gdańskich blokujących (6:5). Chaberek kiwnął minimalnie w aut (7:7). Przy stanie po 11 trener Strumiło poprosił o czas. Po asie Daniela Wilka Trefl wyszedł na prowadzenie 15:12. W końcówce przewaga Trefla wzrosła do czterech punktów (21:17). Gomez zaatakował ze środka (23:19), ale w aut posłał zagrywkę Daniel Wilk. Trzypunktowa przewaga wystarczyła jednak, aby Trefl wygrał do 22.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Suwałki 3:1
(27:25, 18:25, 25:18, 25:22)

Trefl Gdańsk: Chaberek, Świrydowicz, Gorzkiewicz, Żuk, Wilk, Gomez, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Skórski, Gajowczyk, Ratajczak i Zumbera
Ślepsk Suwałki: Rakickas, Szlejter, Malczewski, Skrzypowski, Iwanowicz, Rudzewicz, Łyczko (libero) oraz Augustynowicz, Krzysiek i Dziurkowski