Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Chemik pokonał KSZO i zagra w play-off

I liga K: Chemik pokonał KSZO i zagra w play-off

Siatkarki Chemika Police przegrały z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pierwszego seta, ale następne trzy rozstrzygnęły na swoją korzyść i zainkasowały trzy punkty. Porażki PLKS Pszczyna oraz Budowlanych Toruń sprawiły, że to policzanki zagrają w ,,czwórce".

Nie było to może spotkanie stojące na najwyższym poziomie, obie ekipy popełniały bardzo dużo błędów. Był to typowy, ligowy mecz walki, a tej nie brakowało.

Już na samym początku gospodynie objęły prowadzenie 2:0 dzięki dobrym zagrywkom Ewy Kwiatkowskiej i kontrom wykorzystywanym przez Natalię Matusz. Sprytna kiwka Katarzyny Ciesielskiej i kolejny atak świetnie dysponowanej Matusz sprawiły, że policzanki odskoczyły na 4:1. Ataki Kwiatkowskiej dały gospodyniom prowadzenie 8:4, ale za chwilę potężny atak ze środka Aleksandry Król i skuteczny blok pozwoliły przyjezdnym odrobić dwa oczka(8:6). Błąd podwójnego odbicia w ekipie z Ostrowca oraz ataki Natalii Matusz dały Chemikowi prowadzenie 12: 8. Wkrótce jednak błędy policzanek, skuteczny blok na Monice Bryczkowskiej i atak Iwony Kosiorowskiej sprawiły, że wkrótce na tablicy widniał już remis po 13. Atak Król i bloki na Bryczkowskiej i Justynie Raczyńskiej dały ostrowczankom prowadzenie 16:14. W polickiej ekipie pogorszyło się przyjęcie, co utrudniało wyprowadzanie akcji. Natychmiast o czas poprosił Mariusz Bujek. Po nim blok na Annie Związek i as serwisowy Bryczkowskiej dały remis 16:16. Atak Kosiorowskiej i blok na Matusz sprawiły, że przyjezdne ponownie odskoczyły na dwa punkty(20:18). Kilka minut później po ataku Agnieszki Sety przewaga akademiczek wynosiła już trzy punkty(23:20). Ostatecznie set po ataku Aleksandry Król zakończył się wynikiem 25:22 dla KSZO.

Na początku drugiej odsłony atak w siatkę Natalii Matusz dał AZS prowadzenie 3:1. Atak z krótkiej Magdaleny Soter i punktowa zagrywka Matusz dały kilka minut później remis 4:4. Nieudana akcja gospodyń pozwoliła przyjezdnym ponownie odskoczyć na dwa oczka (7:5), a kilka minut później po bloku na Bryczkowskiej trzy (9:6). Błędy siatkarek z Ostrowca sprawiły, że różnica zmalała zaledwie do jednego punktu (9:8). Zaraz potem jednak zaczęły mylić się policzanki i na tablicy zrobiło się 11:8. Atak Kwiatkowskiej, błąd w ataku Katarzyny Brojek oraz blok na Związek pozwoliły gospodyniom doprowadzić do remisu po 11. Duża w tym zasługa dobrych zagrywek Kwiatkowskiej. Atak Matusz i błędy rywalek dały ekipie z Polic chwilę później prowadzenie 14:12. Pojedynczy blok Magdaleny Soter i ataki Bryczkowskiej pozwoliły wkrótce popularnym ,,Chemiczkom" odskoczyć na cztery oczka (18:14). Zepsuta zagrywka Justyny Raczyńskiej i blok na Agnieszce Kazanieckiej sprawiły, że przyjezdne zbliżyły się na dwa punkty (20:18). Końcówka seta należała już jednak do podopiecznych Mariusza Bujka, które po atakach Magdaleny Soter, Justyny Raczyńskiej i Moniki Bryczkowskiej wygrały tę partię do 20.

Trzecia partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gości po zepsutej zagrywce Kwiatkowskiej i ataku Agnieszki Sety. Ataki niezawodnej Matusz dały remis po 2. Po zbiciach Związek i Król ostrowczanki ponownie odskoczyły na dwa oczka( 4:2). Autowy atak Matusz pozwolił rywalkom kilka minut później odskoczyć na trzy punkty( 9:6). Niedługo potem na zagrywkę udała się Kosiorowska i dobrym serwisem utrudniała gospodyniom grę. Policzanki miały problemy z wyprowadzeniem akcji, a kontry wykorzystywały Katarzyna Brojek, Agnieszka Seta i Aleksandra Król, dodatkowo w ataku pomyliła się Bryczkowska i zrobiło się 15:8 dla Ostrowca. Udane ataki Chemika i błąd w ataku Sety sprawiły, że gospodynie zbliżyły się na cztery punkty(16:12). Przy stanie 19:15 dla AZS o drugą przerwę w secie poprosił Mariusz Bujek i to wydaje się był przełomowy moment w tym secie. Chwilę po niej zbicia Matusz i Kwiatkowskiej oraz as serwisowy tej drugiej pozwoliły zbliżyć się do rywalek na dwa punkty(20:18). Zepsuta zagrywka Kosiorowskiej, widowiskowy pojedynczy blok Magdaleny Soter, udany atak z przechodzącej Moniki Bryczkowskiej( po kolejnej dobrej zagrywce Matusz) oraz udany blok sprawiły, że to gospodynie wyszły na jednopunktowe prowadzenie (23:22). To one rozstrzygnęły na swoją korzyść emocjonującą końcówkę po ataku Kwiatkowskiej i asie Bryczkowskiej i wygrały 26:24.

Czwarta i jak się potem okazało ostatnia partia meczu podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia przyjezdnych po punktowej zagrywce Justyny Łunkiewicz i ataku Brojek. Zepsuta zagrywka Kosiorowskiej i as Matusz dały remis po 4. Kilka minut później ostrowczanki prowadziły już 9:6 po błędach gospodyń i ataku Król. Natychmiast o czas poprosił Mariusz Bujek i chwilę po nim na prowadzeniu były już policzanki. Świetnie po raz kolejny serwowała Kwiatkowska, udanie kiwały Soter i Ciesielska, a dodatkowo myliły się rywalki i w efekcie na tablicy było 12:10 dla Chemika. Blok na Matusz sprawił, że wkrótce był już remis po 13, ale kolejne błędy KSZO i atak Bryczkowskiej pozwoliły gospodyniom odskoczyć na 16:13. Chwilę potem udany atak Raczyńskiej, as serwisowy wprowadzonej chwilę wcześniej Katarzyny Graczyk, autowy atak Związek dały policzankom jeszcze większą przewagę (19:14). Kapitalne zagrywki Bryczkowskiej sprawiły, że wkrótce na tablicy było już 24:15 i piłka meczowa dla gospodyń, które ostatecznie wygrały do 17 i cały mecz 3:1. To zwycięstwo i wyniki innych spotkań (porażki Budowlanych Toruń i PLKS Pszczyny premiują zespół Mariusza Bujka do udziału w play off, w których jego pierwszym przeciwnikiem będzie Trefl Sopot.

Chemik Police- AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(22:25, 25:20, 26:24, 25:17)

Chemik Police: Ciesielska, Bryczkowska, Matusz, Raczyńska, Soter, Kwiatkowska, Kuchczyńska(libero) oraz: Graczyk, Pomykacz i Kazaniecka
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brojek, Łunkiewicz, Seta, Związek, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz: Wardzińska, Mazur, Wyszomierska, Świerszcz i Wiatrowska