Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A: Zwycięstwo Gromadowskiego

PRO A: Zwycięstwo Gromadowskiego

fot. archiwum

W meczu 23. kolejki Paris Volley pewnie pokonał zespół z Toulouse. Zdobyte trzy punkty znacznie zwiększają szanse paryżan na udział w fazie play-off rozgrywek. Bardzo dobry występ zapisał na swoim koncie Marcel Gromadowski, MVP spotkania.

W sobotnim pojedynku pomiędzy ekipami Paris Volley i Toulouse nie było zdecydowanego faworyta, bowiem oba zespoły są bezpośrednimi rywalami o awans do fazy play-off Pro A.

Od pierwszych minut meczu gospodarze udowodniali jednak, że ich ostatnie dobre rezultaty nie były dziełem przypadku i nie dali najmniejszych szans drużynie gości. O ile w pierwszej i trzeciej partii (obu wygranych przez paryżan 25:23) podopieczni trenera Mauricio Paesa odnieśli zasłużone zwycięstwo, o tyle w drugim secie wręcz zdeklasowali rywali (25:15). O sukcesie gospodarzy zadecydowały przede wszystkim bardzo dobra zagrywka oraz efektywna gra w bloku.

Oprócz cennych trzech „oczek" do rankingu, zespołowi Marcela Gromadowskiego udało się także zająć upragnione ósme miejsce w tabeli, a zatem premiowane udziałem w fazie play-off. Nasz reprezentacyjny atakujący po raz kolejny udowodnił swoją obecną wysoką dyspozycję, po raz kolejny okazał się bowiem najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Gromadowski zdobył dla swojego zespołu 14 punktów (12 atakiem oraz 2 blokiem). Co ważne, bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowali także Clement Bleuze (11 punktów) oraz Jiri Novak (13), a poziom i styl gry paryżan mógł się naprawdę podobać. Po przeciwnej stronie siatki skutecznie grał także Alexandre Bergamo, który zdobył identyczną ilość punktów, jak Gromadowski.Zespół Paris Volley grając na takim poziomie nie powinien mieć problemów z udziałem w rundzie play-off, tym bardziej, że następne spotkanie rozegra z o wiele niżej notowanym zespołem z Alès .

Paris Volley – Toulouse 3:0
(25:23, 25:15, 25:23)

Składy zespołów:

Paris Volley: Yannick Bazin (6), Dennis Van der Vaan (7), Clement Bleuze (11), Jiri Novak (13), Stephan Smrcka (6), Marcel Gromadowski (14), Sebastijan Skorc (libero) oraz Carlos Antony
Toulouse: Alexandre Bergamo (14), Toafa Takaniko (1), Maxome Milhau (3), Lubomir Stanek (7), Gael Vandaele (2), Diogenes Zagonel (10), Nicolas Ronsard (libero) oraz Damien Vergnes (7), Maxime Poyer

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi francuskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved