Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga: Stal straciła seta, ale zanotowała komplet punktów

PlusLiga: Stal straciła seta, ale zanotowała komplet punktów

Siatkarki Stali Mielec w 16. kolejce PlusLigi Kobiet podejmowały Gedanię Żukowo. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne Rafała Prusa odniosły zwycięstwo. Gedanistki wygrały w tym pojedynku tylko jednego seta, a w sumie trzeciego w tym sezonie.

Spotkanie w Mielcu było niemal kopią pojedynku, który gedanistki niedawno rozegrały w Żukowie z Pronarem Zeto Astwą AZS Białystok. Gdy podopieczne Pawła Kramka niespodziewanie wygrały inauguracyjnego seta, zapachniało niespodzianką. Ale szansa na zdobycie pierwszego punktu w sezonie zamiast dodatkową zmobilizować drużynę, zupełnie ją zestresowała.

W inauguracyjnej partii na dwóch przerwach technicznych prowadziła jeszcze Stal (8:5, 16:15). Dobrą zmianę dała Justyna Łukasik. 17-latka na środku bloku zdobyła trzy punkty. Szala wygranej w tej partii na korzyść Gedanii przechyliła się przy zagrywce Małgorzaty Jeromin. Rozgrywająca w polu zagrywki pozostała aż wynik zmienił się z 20:19 na 24:19. Co prawda gospodyniom udało się obronić dwie piłki setowe, ale trzecie podejście dało Żukowiankom drużynie prowadzenie w tym meczu 1-0.

Dwie następne odsłony spotkania były niemal jak egzekucja. W drugim secie gedanistki własnymi siłami potrafiły zdobyć jedynie siedem punktów, a kolejne po błędach podarowały im rywalki. W ataku pięciokrotnie przebiła się jedynie Natalia Kurnikowska. Ona też i Aleksandra Szymańska punktowały jeszcze po blokach. Zaczęło się od 0:2, a Gedanistki zupełnie pogubiły się po pierwszej przerwie technicznej, na której miały tylko cztery punkty straty (4:8). Ale wedle zasady dwa punkty Stali, jeden Gedanii grano aż do do końca tej partii.

Jeszcze trudniej zrozumieć, co się stało z podopiecznymi Pawła Kramka między pierwszą, a drugą przerwą techniczną w trzeciej części gry. Ten okres przegrany został 0:8! Zrobiło się 3:16, ale na tym wcale gromienie się nie skończyło. Gedanistkom drżały ręce i zaczęły oddawać po około 8 punktów w każdym setów z własnych błędów!

Dopiero w czwartym drużyna z Zukowa zerwała się do walki, ale wówczas miała już za sobą wyniki 5:12 i 6:16. Ostatecznie udało się Gedanii dojść na pięć punktów różnicy (18:23). Meczu oczywiście przedłużyć już nie było można. Ostatecznie Stal zwyciężyła 3:1.

Dzięki trzem oczkom zainkasowanym w pojedynku z podopiecznymi Pawła Kramka, mielczanki nadal mają szansę na zajęcie ósmej pozycji w tabeli i uniknięcie gry w barażach. Obecnie mają tyle samo punktów, co ekipa z Bydgoszczy lecz Centrostal rozegra jeszcze spotkanie w poniedziałek, a jego przeciwnikiem będzie zespół Budowlanych Łódź.

Stal Mielec – Gedania Żukowo 3:1
(21:25, 25:13, 25:7, 25:20)

Stal: D.Wilk, Kwiatkowska, Wojcieska, Piątek, Ściurka, Niedźwiecka, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, Ordak, A.Wilk.

Gedania: Jeromin, Kurnikowska, Łozowska, Sachmacińska, Plebanek, Szymańska, Siwka (libero) oraz Łukasik, Lizińczyk, Pasznik.