Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Spacerek bielszczanek

PlusLiga Kobiet: Spacerek bielszczanek

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała odniosły kolejne gładkie zwycięstwo. Tym razem podopieczne Mariusza Wiktorowicza bez straty seta pokonały Impel Gwardię Wrocław. Dzięki temu zwycięstwu nadal znajdują się na prowadzeniu w PlusLidze Kobiet.

Już na początku premierowej odsłony spotkania faworyzowane Bielszczanki narzuciły swój styl i tempo gry. Skuteczna gra blokiem oraz dobre obrony pozwoliły gospodyniom dosyć szybko wyjść na kilku punktowe prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej Gwardzistki miały na swoim koncie o połowę mniej oczek niż BKS Aluprof. Partia zakończyła się wynikiem 25:12.

Prowadzenie 8:1 w pierwszej fazie drugiego seta było potwierdzeniem różnicy klas obu zespołów. Podopieczne Rafała Błaszczyka nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki. Bezsilne były również wobec atomowych ataków Heleny Horki i Doroty Świeniewicz. Bezpieczna przewaga punktowa pozwoliła trenerowi BKS Aluprof na wprowadzenie do gry Karoliny Ciaszkiewicz, Anny Kaczmar oraz Natalii Bamber, które dokończyły dzieła swoich koleżanek wygrywając 25:13.

Do pierwszej przerwy technicznej trzeciej partii gra toczyła się dosyć wyrównanie. Po minutowym odpoczynku i powrocie na boisko gospodynie kontynuowały swoją dobrą grę. Katarzyna Skorupa po dobrym przyjęciu i skutecznych obronach bez problemu rozrzucała piłki. Widowiskowymi atakami popisywały się Natalia Bamber oraz Karolina Ciaszkiewicz, która zakończyła spotkanie zbiciem w ósmy metr.