Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Bez niespodzianki w Muszynie

PlusLiga Kobiet: Bez niespodzianki w Muszynie

fot. archiwum

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka Muszyna w 16. kolejce podejmowały Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Pierwszą partię dość niespodziewanie wygrały zawodniczki z Podlasia, jednak w kolejnych partiach wyraźnie triumfowały "Mineralne".

Mecz rozpoczął się od spodziewanego prowadzenia mistrzyń kraju. Mineralne rozpoczęły pojedynek z dwoma zmianami w podstawowej szóstce w porównaniu do poprzedniego pojedynku. Na rozegraniu Izabelę Bełcik zastąpiła Agnieszka Śrutowska, a zamiast Joanny Mirek od pierwszych akcji na boisku pojawiła się Elżbieta Skowrońska. Po spokojnym początku białostoczanki zerwały się do walki. Poczuły, że w tej partii można powalczyć z mistrzyniami. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na większą ilość punktów, co doprowadziło do nerwowej końcówki. W tej lepsze od doświadczonych siatkarek z południa okazały się Podlasianki, które ostatecznie wygrały 27:25.

Zmiany w początkowym ustawieniu nie zdały egzaminu. Trener Serwiński już w pierwszym secie powrócił do swojej podstawowej rozgrywającej, która pozostała na boisku już do końca. Z kolei Mirek weszła przy niekorzystnym wyniku w drugiej partii. Ta również nie układała się po myśli gospodyń. Jednak do czasu. Końcówka tym razem należała do Mineralnych, a podopieczne Wiesława Czai pretensje mogą mieć jedynie do siebie. Były skuteczniejsze na zagrywce oraz w ataku, przegrywały jedynie w bloku. Większa ilość popełnianych błędów przez przyjezdne spowodowała, że ze zwycięstwa w drugiej odsłonie cieszył się Bank BPS, który wygrał 25:23.

Białostoczankom sił starczyło jedynie na te dwa wyrównane sety. Później widać było, że z Akademiczek uszło powietrze. Bezlitośnie wykorzystały to doświadczone przeciwniczki, nie pozostawiając żadnych złudzeń, kto tego dnia był w lepszej formie. Trzecia i czwarta część meczu była do siebie bardzo podobna. Na parkiecie karty rozdawała Muszynianka, a raz na jakiś czas skuteczną odpowiedzią popisywały się zawodniczki z Podlasia. Efektem były przegrane partie kolejno do 14 i 17.MVP została wybrana Izabela Żebrowska.

Autorem tekstu jest Miłosz Marek

Bank BPS Fakro Muszynianka – AZS Białystok 3:1

(25:27, 25:23, 25:14, 25:17)

Składy zespołów:
Bank BPS: Śrutowska, Żebrowska, Jagieło, Pycia, Skowrońska, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Bełcik, Mirek, Witczak, Solipiwko i Pykosz
AZS: Cieśla, Szeszko, Godos, Gierak, Wysocka, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Gajewska, Bonchewa, Właszczuk, Starzyk i Kalinowska

Zobacz także:

Wyniki 16. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved