Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czy jastrzębianie ponownie pokonają ZAKSĘ?

PlusLiga: Czy jastrzębianie ponownie pokonają ZAKSĘ?

fot. archiwum

Rywalizujące o 2 miejsce w tabeli przed fazą play-off zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla już jutro staną do bezpośredniej konfrontacji. Czy podopieczni Krzysztofa Stelmach zrewanżują się ekipie ze Śląska za wcześniejsze porażki?

Faworytem spotkania jest ekipa gości, która powróciła już do wysokiej dyspozycji po kilku ostatnich słabszych występach, tym bardziej, że kędzierzynianie w ostatnim występie w CEV Cup zostali wręcz zdeklasowani przez utytułowaną CoprAtlantide Piacenza.

W tym sezonie w rywalizacji pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem górą są jastrzębianie. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pokonali kędzierzynian zarówno w PlusLidze, jak i podczas bydgoskiego final four Pucharu Polski, zamykając tym samym zespołowi z Opolszczyzny drogę do ścisłego finału tych rozgrywek. Zresztą w ostatnich latach oba zespoły często rywalizowały ze sobą w spotkaniach o wysoką stawkę, by chociażby wspomnieć ubiegłoroczną walkę o brązowy medal PlusLigi. Trudno zatem mówić o elemencie zaskoczenia, czy specjalnej taktyce trenerów, obie drużyny znają bowiem doskonale zarówno swoje atuty, jak i słabe punkty.

Po obu stronach siatki wystąpią także zarówno zawodnicy niezwykle doświadczeni, jak Pavel Abramov, czy Tuomas Sammelvuo, jak i młodzi-zdolni, by wspomnieć chociażby Igora Yudina, czy Jakuba Jarosza. Wydaje się jednak, że kluczowe dla losów spotkania będzie skuteczna zagrywka, gra w przyjęciu, a przede wszystkim umiejętność zachowania przysłowiowej zimnej krwi w końcówce setów. Przy tak wyrównanym poziomie umiejętności o zwycięstwie zaważą zatem niuanse, a decydować będzie dyspozycja dnia.Z pewnością dla obu drużyn będzie to spotkanie niezwykle trudne, w którym zespół, który pozwoli sobie chociażby na moment dekoncentracji może gorzko tego pożałować. Po obu stronach siatki żaden błąd własny nie pozostanie prezentem niewykorzystanym. Stawką w końcu jest jak najwyższa pozycja wyjściowa przed rundą play-off, w której wszystko się może zdarzyć… Bardzo ważne jest także psychiczne nastawienie zawodników. W tym elemencie zdecydowanie większy komfort mają zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Po zdobyciu Pucharu Polski jastrzębianie zaprezentowali słabszą formę w spotkaniach ze Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów, ale już w ubiegłym tygodniu widać było wyraźną zwyżkę dyspozycji śląskich siatkarzy. Z kolei kędzierzyńska ZAKSA po serii bardzo udanych spotkań została w tym tygodniu zatrzymana w CEV Cup przez utytułowaną Copratlantide Piacenza, i to zaskakująco gładko, bo Włosi zwyciężyli bez straty seta. Oczywiście, w siatkówce wszystko jest możliwe i nie ma wyników nie do odrobienia, ale z pewnością przegrany mecz z Piacenzą nie został jeszcze do końca przez zawodników trenera Krzysztofa Stelmacha zapomniany.

Zapowiada się zatem emocjonujące spotkanie, w którym każda akcja będzie się liczyć, a każdy błąd – podwójnie. Czy po raz trzeci w tym sezonie w rywalizacji ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel górą okażą się jastrzębianie? Odpowiedź poznamy już jutro. Początek spotkania w niedzielę o 14.45.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved