Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Gdańsku mecz z podtekstami

I liga M: W Gdańsku mecz z podtekstami

fot. archiwum

Niezwykle trudne zadanie stoi przed siatkarzami beniaminka I ligi mężczyzn Ślepska Suwałki. Podopieczni Adama Aleksandrowicza i Piotra Poskrobki zawitają nad morze, gdzie zmierzą się z liderem zaplecza PlusLigi, Treflem Gdańsk.

W Gdańsku faworytem meczu bez wątpienia są miejscowi, którzy w dotychczasowych rozgrywkach przegrali jedynie trzy razy i z przewagą sześciu punktów nad drugim w tabeli Fartem Kielce prowadzą w tabeli I ligi mężczyzn. Po przeciwnej stronie bieguna znajdują się suwalczanie, którzy dopiero niedawno opuścili ostatnie miejsce w lidze wyprzedzając drużynę Morza Bałtyk Szczecin. Beniaminek wyjechał nad Bałtyk podbudowany ostatnim zwycięstwem z SMS-em Spała, jednak ma świadomość o niespodziankę w tym spotkaniu będzie naprawdę bardzo trudno. – Będzie ciężko, ale kilku zespołom udało się urwać Treflowi punkty, spróbujemy i my – mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. – Musimy jednak wznieść się na wyżyny i zagrać nie na 100, ale na 110 procent. Tomasz Knasiecki, kontuzjowany libero suwalskiej drużyny, uważa, że jego kolegów stać na grę nawet na 120 procent i sprawienie niespodzianki, jaką będzie … zwycięstwo 3:2.

Mecz w Gdańsku będzie miał ogromne znaczenie dla Piotra Poskrobki, który spędził w Gdańsku kilka lat, najpierw jako zawodnik, a następnie jako statystyk i asystent Jerzego Strumiło. Całej sprawie smaczku dodaje fakt, że Poskrobko dość nieoczekiwanie jesienią został zwolniony z Trefla. W kuluarach klubu mówiło się, że działacze postąpili tak na wniosek Strumiły, którego obecnie wspiera Wojciech Lalek. Czy zatem uczeń przerośnie mistrza? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotnie, późne popołudnie. Piotr Poskrobko bardzo dobrze zna gdański zespół i z pewnością będzie chciał udowodnić działaczom, że byli w błędzie żegnając się z nim w listopadzie.

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved