Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważny mecz Chemika Police

I liga K: Ważny mecz Chemika Police

fot. archiwum

Jeśli siatkarki Chemika Police marzą o awansie do czołowej czwórki, to dzisiejsze spotkanie z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski muszą wygrać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, co pokazał gładko przegrany przez policzanki ostatni mecz w Ostrowcu.

 

Dla podopiecznych Mariusza Bujka będzie to już ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej, bowiem spotkanie ostatniej kolejki z Treflem Sopot zostało już rozegrane awansem (sopocianki wygrały 3:2). Czy będzie to także ostatnie spotkanie w sezonie? Na razie ciężko powiedzieć. Nawet zwycięstwo nie zagwarantuje zachodniopomorskiej ekipie awansu, bowiem będą musiały liczyć także na słabszą dyspozycję Budowlanych Toruń w starciu z MOSiR Mysłowice, a także śledzić poczynania PLKS Pszczyna w starciach z Sokołem Chorzów i TPS Rumia licząc, że pszczynianki nie zdobędą w nich kompletu sześciu punktów.

W ostatnich spotkaniach z Budowlanymi Toruń (zwycięstwo 3:1) oraz Treflem Sopot policzanki zaprezentowały się naprawdę nieźle. W dzisiejszym meczu bardzo ważna będzie dyspozycja dnia, a także zagrywka Chemika. O jej sile przekonał się już niejeden zespół. Dużo zależeć będzie także od tego, czy świadomość wagi tego spotkania nie sparaliżuje młodych siatkarek z Polic. Trener Mariusz Bujek podkreśla też bardzo często, że niezwykle ważną rolę odgrywa postawa rozgrywających Katarzyny Ciesielskiej i Joanny Pomykacz. Czy dzisiaj poprowadzą swój zespół do zwycięstwa?W poprzedniej rundzie w Ostrowcu Świętokrzyskim Justyna Raczyńska i spółka gładko przegrały z podopiecznymi Romana Murdzy, ale dziś na pewno będzie to inny mecz. Justyna Łunkiewicz i koleżanki, mimo iż z racji miejsca w tabeli są faworytkami są jak najbardziej do pokonania przez Chemika, któremu na pewno sił doda własna hala i kibice.

AZS KSZO jest już pewne udziału w play off, ale to nie oznacza, że nie będzie walczył o kolejne zwycięstwo. Na parkiecie można się zatem spodziewać prawdziwej wojny i ciekawego widowiska.

Która z ekip okaże się dziś lepsza w Policach? Czy gospodynie wygrywając znacznie przybliżą się do pierwszej czwórki, a może to akademiczki wywiozą z zachodniopomorskiego kolejne ligowe zwycięstwo? Początek spotkania o godz. 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved