Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarski weekend w Mysłowicach

Siatkarski weekend w Mysłowicach

fot. archiwum

Na brak sportowych wrażeń nie powinni narzekać kibice siatkówki w Mysłowicach. W weekend swoje spotkania rozegrają obie drużyny mysłowickiego MOSiR-u. Jako pierwsze rozpoczną siatkarki drugiego zespołu, które podejmować będą Gaudię Trzebnica.

W minionym tygodniu podopieczne Rafała Kalinowskiego dość nieoczekiwanie wygrały dwa pierwsze pojedynki w Trzebnicy i tym samym wystarczy im tylko jedno zwycięstwo by zagrać o miejsca 1.-2. grupy drugiej. Zwycięstwo może cieszyć tym bardziej, iż siatkarki z Trzebnicy w sezonie zasadniczym nie przegrały żadnego z meczów. Walka toczy się do trzech zwycięstw. W przypadku przegranej w sobotę mysłowiczanki będą miały jeszcze szanse w niedzielę. Gdyby i to spotkanie zakończyło się porażką, to piąty, a zarazem decydujący mecz odbędzie się w Trzebnicy 3 marca. Jednak kibice mysłowickiego teamu wierzą, że już w sobotę rozstrzygnie się rywalizacja. W przypadku wygranej podopieczne trenera Kalinowskiego będą oczekiwać na zwycięzce z pary AZS Politechnika Śląska – Płomień Sosnowiec. Na razie w rywalizacji tych dwóch zespołów jest remis 1:1.

Również w sobotę na parkiet wybiegną siatkarki pierwszoligowego Remagum MOSiR Mysłowice. Team Sebstiana Michalaka podejmie we własnej hali Budowlane Toruń. W pierwszym pojedynku lepsze okazały się torunianki i zapewne mysłowiczanki będą chciały się zrewanżować. Niestety kłopoty nie opuszczają zespołu z Mysłowic. Kontuzje Barabary Kubieniec ( złamany palec na meczu w Policach), Magadaleny Olszówki czy Anny Gawron powodują, iż trener mysłowickiego MOSIR-u ma o czym myśleć. Do tego dołożyć można niepewną sytuację jaka obecnie jest w klubie dzięki nieprzychylnym decyzjom władz miasta. Jednak mysłowiczanki nie poddają się i bardzo skrupulatnie przygotowują się do sobotniego pojedynku. Torunianki obecnie zajmują czwarte miejsce jednak zarówno piaty Chemik jak i szósty PLKS Pszczyna czekają tylko na ich porażkę. Dla podopiecznych Mariusza Soi będzie to ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym i zapewne torunianki będą chciały wywieźć ze Śląska trzy cenne punkty.

Sobota:MOSIR II Mysłowice – Gaudia Trzebnica – sobota 27.02.2010, godz 16.00, Hala MOSiR przy ul. Jasińskiego 2

Remagum MOSiR Mysłowice – Budowlani Nesta Toruń – sobota 28.02.2010, godz 18.00 Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Bończyka 32 z

Niedziela:

Ewentualne czwarte spotkanie pomiędzy:

MOSIR II Mysłowice – Gaudia Trzebnica – niedziela 28.02.2010, godz 11.00, Hala MOSiR przy ul. Jasińskiego 2

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved