Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Resovia zasiała w nas ziarno niepokoju

Piotr Łuka: Resovia zasiała w nas ziarno niepokoju

fot. archiwum

Siatkarze częstochowskiego AZS-u ulegli na własnym parkiecie wicemistrzowi Polski, Asseco Resovii Rzeszów 1:3. - Rzeszowianie zasiali w naszej drużynie ziarno niepokoju, co przełożyło się na wszystkie elementy naszej gry - powiedział po meczu Piotr Łuka.

Przed meczem wielu obserwatorów siatkarskiego fachu zastanawiało się, czy częstochowianie będą w stanie powtórzyć wynik z jesieni, kiedy to na Podpromiu pokonali Resovię 3:2. – Dzisiejsze spotkanie w wykonaniu rywali było zdecydowanie lepsze od tego w Rzeszowie – mówił przed kamerami Telewizji Polsat Piotr Łuka.Z kolei my rozegraliśmy jeden z najsłabszych meczów do tej pory. Szczególnie zawiodło przyjęcie – tłumaczył.

Podopieczni Ljubo Travicy w Hali Polonia bardzo mocno zagrywali, jednak podjęte ryzyko przyniosło zamierzone efekty. Świadomość tego ma kapitan akademików spod Jasnej Góry. – Rzeszowianie bardzo mocno zagrywali. Nie potrafiliśmy poradzić sobie z ich zagrywką, co bezpośrednio przekładało się na ich punktowy blok – mówił Piotr Łuka. – Kiedy goście odskakiwali na kilka punktów, staraliśmy się walczyć, ale nie można wygrać, kiedy prowadzi się w drugim secie 10:6, a po chwili przegrywa się 13:16! – żalił się zawodnik.

Częstochowianie popełniali wiele niewymuszonych błędów, zarówno na linii dziewiątego metra, jak i w polu. – Było mnóstwo nieskończonych piłek. Pojawiały się również błędy w komunikacji. Można powiedzieć, że Resovia zasiała w naszej drużynie ziarno niepokoju, co przełożyło się na wszystkie elementy naszej gry – powiedział w telewizyjnym wywiadzie przyjmujący AZS-u.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved