Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup (M): Podsumowanie pierwszych meczów 1/4 finału

Challenge Cup (M): Podsumowanie pierwszych meczów 1/4 finału

W decydującą fazę weszły rozgrywki Challenge Cup mężczyzn. O udział w finałach pucharów walczy osiem zespołów. Choć większość z nich nie należy do europejskiej czołówki to emocji i woli walki także w  tych rozgrywkach nie brakuje.

Bliscy sprawienia sporej niespodzianki byli siatkarze tureckiego Ziraat Bankasi Ankara, którzy w Berlinie ulegli miejscowemu SCC dopiero w tie-breaku. Siatkarze z Turcji po wygranych w drugim i trzecim secie nawet prowadzili w meczu 2:1. Niemcy z nożem na gardle w odsłonie czwartej, a w secie decydującym postawili już tylko kropkę nad „i". Tureccy siatkarze upatrują szansy w pojedynku u siebie. Dwa sety wywiezione z Niemiec to niemała pomoc, tym bardziej, że drużyna z Berlina w ostatnim czasie nie prezentuje swojej najwyższej formy. SCC przed spotkaniem z Ankarą uległo w meczu wyjazdowym serbskiemu średniakowi Ribnica Kraljevo.

SCC Berlin – Ziraat Bankasi Ankara 3:2
(25:23, 23:25, 22:25, 25:20, 15:11)

Drugi tie-break w tych pojedynkach przyniosło spotkanie Lokomotivu Charków z Mladost Zagrzeb. Drużyna z Chorwacji przystępowała do walki po dwóch spotkaniach zakończonych w tie-breaku, gdzie pierwsze Mladost przegrał i o awansie do ćwierćfinałów w pojedynku z zespołem słowackim decydowały małe punkty. Lokomotiv w tym czasie rozegrał dwa czterosetowe łatwiejsze spotkania. Mimo to pierwsza partia padła łupem gości z Zagrzebia. Dopiero później do głosu doszli gospodarze, wygrywając dwa kolejne sety. Czwarta i piąta część meczu to wyrównana gra obu drużyn, a o wygranej Zagrzebia decydowały poszczególne akcje w secie. W rewanżu Mladost będzie w uprzywilejowanej sytuacji, przed własną publicznością z pewnością chorwackim siatkarzom będzie grało się lepiej.

Lokomotiv Charków – Mladost Zagrzeb 2:3
(21:25, 25:23, 25:19, 22:25, 12:15)

Szybkie trzy setowe spotkanie rozegrała Perugia z belgijskim Euphony Asse-Lennik. Włosi w tym spotkaniu byli murowanym faworytem i nie zawiedli. Belgijski zespół w żadnej z partii nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z obecnie dziewiątą drużyną ligi włoskiej. W rewanżu Perugia będzie chciała potwierdzić swój awans w jak najszybszym spotkaniu.

Perugia Volley – Euphony Asse-Lennik 3:0
(25:15, 25:21, 25:20)

W Libercu miejscowa Dukla zmierzyła się z francuzką ekipą Stade Poitevin Poitiers. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli goście, mający w swoim składzie chociażby reprezentantów „Trójkolorowych" – Jean-Philippe-a Sola, Olivera Kieffera czy podstawowego atakującego Antonina Rouziera. Ostatni z wyżej wymienionych w Czechach jednak nie zagrał, gdyż boryka się od pewnego czasu z kontuzją. Między innymi na jego temat wypowiadał się przed spotkaniem przyjmujący Dukli – Petr Pesl.Taki atakujący to trzydzieści, czterdzieści procent sukcesu zespołu. Z pewnością będzie to ułatwieniem, jeśli nie wystąpi przeciwko nam – oceniał 36 letni zawodnik, który we Francji grał przez kilka lat swojej kariery (m.in. w Tours). Dodatkowym smaczkiem pojedynku był fakt, iż obecny rozgrywający Poitiers – Czech Ondrej Boula, bronił niegdyś barw Dukli.

Słowa Pesla okazały się prorocze. Ekipa Stade, bez Rouziera, została wręcz rozbita w Libercu. Gospodarze na oczach 640 widzów sensacyjnie wygrali 3:0. Goście zdołali ugrać tylko „21" oczek w pierwszej odsłonie, jak się potem okazało, była to ich najlepsza partia w tym pojedynku. Nic dziwnego, że radości po spotkaniu nie krył trener Dukli – Michal Nekola.To nie był jednostronny mecz, ale fantastycznie zagraliśmy na wszystkich pozycjach. Jednak to dopiero połowa. Poprzednio z Rumunami wygraliśmy 3:0, aby awansować dopiero po „złotym secie" w rewanżu – przestrzega opiekun czeskiej ekipy, zdając sobie sprawę, że w rewanżu pomogą gospodarzom żywiołowi fani. – Na spotkania chodzi tam po 2000 ludzi, ale i nasi kibice byli dzisiaj świetni, dziękujemy im – zakończył.

Dukla Liberec – Stade Poitevin Poitiers 3:0
(25:21, 25:20, 25:19)