Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV Cup (M): Podsumowanie pierwszych meczów 1/4 finału

CEV Cup (M): Podsumowanie pierwszych meczów 1/4 finału

Wiele emocji przyniosły potyczki w bezpośredniej walce o finały pucharu CEV. Niestety siatkarze z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie rozpoczęli dwumeczu dobrze i przegrali z włoską Piacenzą 0:3. W pozostałych spotkaniach również wygrywali faworyci.

Dość niespodziewanie w Tours pięć setów musieli rozegrać zawodnicy Iskry Odincowo. Rosjanie, którzy wyeliminowali z pucharu częstochowski AZS Częstochowa, do Francji udali się, by odnieść szybkie zwycięstwo. Gospodarze tanio skóry nie sprzedali i toczyli przez cały pojedynek wyrównaną walkę. Po wygranych partiach (pierwszej i trzeciej) przez Rosjan, Francuzi odpowiadali pewną grą i wyższymi zwycięstwami w setach drugim i trzecim. W tie-breaku siatkarze ze wschodu nie dali już jednak większych szans rywalom, włączyli przysłowiowy piąty bieg i pewnie wygrali do 9. Gdyby siatkarze Tours utrzymali swoją dobrą grę i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, sprawiliby największą niespodziankę w tej rundzie. W rewanżu francuskiej drużynie będzie już ciężej, Rosjanie na swoim terenie czują się bowiem bardzo pewnie.

Tours VB – Iskra Odincowo 2:3
(23:35, 25:19, 23:25, 25:18, 9:15)

Kolejny tie-break rozegrały zespoły w pojedynku hiszpańsko-włoskim. Ekipa Cai Teruel podejmowała we własnej hali drużynę z Cuneo. W tym przypadku górą byli jednak przyjezdni. W dwóch pierwszych partiach obie drużyny starały się wejść w odpowiedni rytm gry. W pierwszej odsłonie szybciej udało się to gościom, którzy wygrali ją do 13. W kolejnej triumfowali już gospodarze. Najbardziej decydujący wydaje się był set trzeci, w którym do końca trwała wyrównana walka, a dopiero po grze na przewagi rozstrzygnęli go na swoją korzyść Włosi, obejmując prowadzenie w meczu. Miejscowi walczyli do końca i doprowadzili do tie-breaka. W secie decydującym sytuacja była podobna jak w meczu w Tours. Włosi pewnie rozpoczęli piątą partię i pewnie ją skończyli, wywożąc z Teruel cenne zwycięstwo.

Cai Teruel – Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3
(13:25, 25:16, 24:26, 25:23, 10:15)

Pewnie z kolei wygrali swoje spotkanie siatkarze belgijskiego Noliko Maaseik, którzy podejmowali grecki Patron. Obecny wicelider greckiej ligi tylko w trzeciej partii był w stanie przeciwstawić się gospodarzom pojedynku. Belgowie dwie pierwsze partie pewnie wygrali, kończąc je w takim samym stosunku – 25:18. W odsłonie kończącej całe spotkanie Grecy nie potrafili zatrzymać rozpędzonych Belgów, którzy wygrali z pięcioma punktami przewagi.

Noliko Maaseik – E.A. Patron 3:1
(25:18, 25:18, 16:25, 25:20)

Polski reprezentant w tych pucharach – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zaliczy wyjazdu do Piacenzy do udanych. Podopiecznym Krzysztofa Stelmacha z Włoch nie udało się wywieźć nawet seta i przed zbliżającymi się meczami rewanżowymi kędzierzynianie są w bardzo trudnej sytuacji, tym bardziej, że w poszczególnych setach przegrywali wysoko (18, 21, 14). Przeczytaj szeroką relację ze spotkania.

CoprAtlantide Piacenza – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:18, 25:21, 25:14)