Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy

PlusLiga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy

Inauguracja 15. kolejki PlusLigi obyła się bez niespodzianki. Delecta Bydgoszcz pokonała Jadar Radom. Radomianie zdołali "urwać" gospodarzom tylko pierwszego seta. W pozostałych trzech partiach przewaga bydgoskich siatkarzy nie podlegała dyskusji.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną radomianie schodzili z nieznaczną stratą, ale później, głównie dzięki dobrej grze w kontrataku i skutecznej postawie skrzydłowych, Macieja Pawlińskiego i Roberta Prygla, wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Następnie trochę ono zmalało, jednakże w końcówce premierowej odsłony goście zachowali spokój i wygrali 25:20.

Pierwsze akcje drugiej partii przebiegały po myśli Jadaru. Zespół przyjezdnych wygrywał 14:12, lecz zablokowany został Ardo Kreek. Przy stanie 16:15 bydgoszczanie zatrzymali kolejny atak, więc o przerwę poprosił Jan Such, jednak jego podopieczni nie potrafili już "dogonić" rywala. W decydujących fragmentach sprawy w swoje ręce wzięli Piotr Gruszka i Grzegorz Szymański (weszli na boisko dopiero na początku tej części). Delecta wyrównała rezultat meczu.

Otwarcie trzeciego seta należało do gospodarzy. Szybko osiągnęli oni przewagę kilku "oczek". Szkoleniowiec radomian próbował ratować sytuację zmianami – od początku tej odsłony na placu gry przebywali Jarosław Macionczyk i Wojciech Żaliński. Siatkarze znad Brdy dominowali jednak na siatce, raz po raz powstrzymując zbicia przeciwników lub zmuszając ich do błędu. Co prawda minimalną nadzieję dawało jeszcze zmniejszenie różnicy (17:19), ale Delecta kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Gracze Jadaru, wyraźnie "rozbici" obrotem spraw z poprzednich dwóch partii, nie nawiązali walki z bydgoszczanami w czwartej, jak się później okazało, ostatniej części pojedynku. Duża ilość błędów, przede wszystkim w przyjęciu, zadecydowała o "pogromie". Podopieczni Waldemara Wspaniałego triumfowali 25:16 i w całym meczu 3:1.

Statuetkę MVP otrzymał bydgoski libero Michał Dębiec.

Delecta Bydgoszcz – Jadar Radom 3:1
(20:25, 25:20, 25:19, 25:16)

Delecta Bydgoszcz: Pieczonka, Jurkiewicz (7), Konarski (1), Woicki, (3) Cerven (10), Sopko (15), Dębiec (libero) oraz Gruszka (12), Szymański (18) i Lipiński
Jadar Radom: Pawliński (9), Salas, Prygiel (19), Kreek (7), Hernandez (17), Terlecki (4), Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Żaliński (1), Bucki (2) i Kaczmarek (1)