Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Kozłowski: Kontrolowaliśmy przebieg spotkania

Michał Kozłowski: Kontrolowaliśmy przebieg spotkania

- Jesteśmy po bardzo ciężkim obozie przygotowawczym. Pierwsze tygodnie są bardzo trudne, dopiero teraz odczuwamy skutki zgrupowania... Oby ta świeżość przyszła w odpowiedniej porze - powiedział rozgrywający Farta, Michał Kozłowski.

„Farciarze" w ostatnim spotkaniu przeciwko Morzu Bałtyk Szczecin zafundowali swoim fanom sporą dawkę siatkarskich emocji. I to, niestety, nie zawsze pozytywnych. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza miejscami wręcz gubili się w swoich poczynaniach. – Rozpoczęliśmy to spotkanie mało skoncentrowani. Od samego początku pierwszego seta musieliśmy gonić rywala. W trzeciej części popełniliśmy wiele błędów, graliśmy ryzykownie, a to po prostu się nie opłaciło. Niepotrzebnie skomplikowaliśmy sobie mecz. Jesteśmy lepszym zespołem i powinniśmy to wygrać 3:0 – stwierdził Kozłowski.

Fart Kielce ostatnio często zaniedbuje końcówki ligowych spotkań, co procentuje niepotrzebną nerwówką, bądź utratą seta. – Po dwóch wygranych setach ciężko się zmobilizować, by wygrać 3:0. Jesteśmy jeszcze młodzi i brakuje nam tego doświadczenia, żeby należycie dobić rywala. Mam nadzieję, że to przyjdzie w tym najważniejszym momencie jakim będzie gra o te najważniejsze cele – powiedział kielecki rozgrywający.

Mimo nerwowej atmosfery w Hali Legionów, jaka wytworzyła się w trzecim secie, „Farciarze" nie mieli żadnych wątpliwości kto wygra mecz. – Cały czas kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. W czwartej części udało nam się wyeliminować pomyłki, jakie popełniliśmy wcześniej i to poskutkowało zwycięstwem – skwitował kapitan Farta Kielce.