Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Chcielibyśmy zająć drugie miejsce

Grzegorz Łomacz: Chcielibyśmy zająć drugie miejsce

fot. archiwum

W 15. kolejce w spotkaniu na szczycie zmierzą się ze sobą drużyny walczące o pozycję wicelidera, Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Nie będzie to łatwe spotkanie - przestrzega rozgrywający jastrzębian Grzegorz Łomacz.

Na cztery kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha mają mały komfort w postaci trzech punktów przewagi nad zajmującym trzecie miejsce Jastrzębskim Węglem. – To bardzo silny zespół. Musimy być w pełni skoncentrowani w naszych poczynaniach – mówi kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Łomacz.

Powrót z wizyty w Kędzierzynie-Koźlu z kompletem punktów pozwoli zdobywcom Pucharu Polski zachować szansę na walkę o druga pozycję, natomiast porażka nieco skomplikuje sytuację – Bardzo chcielibyśmy zająć drugie miejsce. Nie myślimy na razie o fazie play-off, tylko koncentrujemy się na każdym najbliższym spotkaniu. W ostatnich czterech kolejkach chcemy sięgnąć po komplet punktów – podkreśla Łomacz.

Historia stoi po stronie ekipy gości. Zawodnicy Roberto Santilli’ego w tym sezonie dwukrotnie pokonali kędzierzynian. W I rundzie spotkań ekstraklasy zwyciężyli 3:0, po czym powtórzyli osiągnięcie w półfinale Pucharu Polski. Rozgrywający jastrzębian przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem. – Patentu na wygrywanie jednak nie mamy – zaznacza. – W każdym meczu musimy walczyć na całego i udowodniać swoją wyższość. Czujemy się bardzo dobrze. Wiemy, że jeśli zagramy dobrą i skuteczną siatkówkę, to jesteśmy w stanie zdobyć komplet punktówJak w takim razie musi zagrać ekipa Jastrzębskiego Węgla, by teoria „Do trzech razy sztuka" nie sprawdziła się w tak ważnym spotkaniu? – Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie. Ważna będzie dyspozycja dnia. Należy bardzo dobrze zagrać w ataku. Jeśli będziemy skutecznie przyjmować i wychodziła nam będzie pierwsza akcja, to mecz powinien potoczyć się po naszej myśli – przewiduje Grzegorz Łomacz.

źródło: inf. własna, ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved