Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Mam energię, aby pracować

Daniel Castellani: Mam energię, aby pracować

fot. archiwum

Na ubiegłorocznej gali plebiscytu Siatkarskie Plusy ogłoszono, że Daniel Castellani będzie nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski mężczyzn. Rok później, na gali z tej samej okazji, odebrał już statuetkę dla Najlepszego Trenera 2009 roku.

Przez ostatnie 12 miesięcy wiele przeżyłem, to był intensywny czas – przyznał Argentyńczyk, który poprowadził biało-czerwonych do złotego medalu Mistrzostw Europy 2009. – Teraz jestem bardzo szczęśliwy z powodu drużyny, relacji ze Związkiem, sukcesu na mistrzostwach. Ale od teraz będzie trudniej – dodał Daniel Castellani, świadomy oczekiwań pokładanych przez działaczy czy kibiców.

Trener polskiej kadry przyznał, że nie wszystkie momenty minionych 12 miesięcy były w stu procentach udane. Wspomniał przede wszystkim kontuzje czołowych zawodników: Sebastiana Świderskiego, Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego. Dodał także początkowe niepowodzenia w Lidze Światowej.

Daniel Castellani wie jednak, że w trudnych chwilach liczy się spokój. – Takie jest życie, nie zawsze jest kolorowo. Zawsze masz lepsze i gorsze momenty. Ważne jest, aby zostać spokojnym, gdy coś ci nie idzie.Obecnie Castellani obserwuje potencjalnych kadrowiczów przed nowym sezonem reprezentacyjnym. Przyznał, że czuje potrzebę pracy. – Oglądam mecze, rozmawiam o nich i tęsknię za tym. Mam energię, aby pracować, ale muszę czekać aż skończy się liga.

Z trenerem rozmawiała Marta Gula, Radio Polska Siatkówka

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved