Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup kobiet: Final Four w Dreźnie?

Challenge Cup kobiet: Final Four w Dreźnie?

fot. archiwum

W tym tygodniu poznaliśmy zespoły kobiece, które wezmą udział w turnieju finałowym Challenge Cup. Według informacji opublikowanych w „Gazecie Wrocławskiej" wiele wskazuje na to, że o miano organizatora Final Four wystąpi klub Dresdner S.C.

W turnieju tym weźmie udział również wrocławska Impel Gwardia, która w ¼ finału wyeliminowała Minchankę Mińsk. Dodajmy, że siatkarki z Dolnego Śląska przegrały pierwszy mecz 2:3, jednak w rewanżu zaprezentowały się lepiej niż rywalki i wygrały 3:1.

Prezes klubu z Wrocławia, Jacek Grabowski, nie ukrywał, że warunki gry nie były w 100% komfortowe. Zespół Minchanki rozgrywał bowiem swoje spotkania pucharowe w hali, w której na co dzień jest lodowisko. Na taflę położono zatem specjalną wykładzinę. – W poniedziałek było w środku 10 stopni. Na szczęście następnego dnia już się dało grać – opisywał warunku prezes Gwardii.

Nie przeszkodziło to jednak wrocławiankom w odniesieniu sukcesu. W ostatni weekend marca Gwardia zagra zatem w Final Four Challenge Cup, który prawdopodobnie odbędzie się w Dreźnie. Taka informacja cieszy zespół Gwardii nie tylko z powodu niewielkiej odległości. – To byłby dla nas dobry układ. Jesteśmy sportowymi partnerami od dawna, gramy ze sobą sparingi – podkreślił Jacek Grabowski.Dodajmy jednak, że gdyby zespół Dresdner S.C. nie wystąpił jednak o organizację turnieju finałowego, to regulamin rozgrywek przewiduje grę systemem pucharowym, zaś w ścisłym finale walczyć będzie się do dwóch wygranych.

źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved