Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup (K): Znamy finałową czwórkę

Challenge Cup (K): Znamy finałową czwórkę

Zespoły żeńskie, które biorą udział w rozgrywkach Challenge Cup zakończyły już ¼ finału tych rozgrywek. Cztery ekipy awansowały zatem do turnieju finałowego: Galatasaray Stambuł, Asterix Kieldrecht, Dresdner S.C. oraz Impel Gwardia Wrocław.

Dla polskich kibiców najważniejsza jest informacja, że w najlepszej czwórce Challenge Cup znalazł się zespół Impelu Gwardia Wrocław. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka we własnej hali przegrały wprawdzie z Minchanką Mińsk 2:3, jednak w rewanżu wzniosły się na wyżyny i wygrały 3:1. Trzeba jednak przyznać, że mało brakło, aby Minchanka doprowadziła do tie-breaka. W czwartym secie doszło do walki na przewagi, jednak więcej zimnej krwi zachowały Gwardzistki i zwyciężyły 26:24, w całym meczu 3:1. Przeczytaj relację ze spotkania.

Minczanka Mińsk – Impel Gwardia Wrocław 1:3
(19:25, 25:23, 20:25, 24:26)

W podobnej sytuacji były siatkarki belgijskiego Asterix Kieldrecht, których rywalkami były zawodniczki Panathinaikosu Ateny. W pierwszym spotkaniu bowiem ekipa ze stolicy Aten wygrała 3:2. Okazało się jednak, że we własnej hali zespół Asterixa potrafił się zaprezentować o wiele lepiej. Jedynie w pierwszym secie Panathinaikos osiągnął granicę 20 punktów. W pozostałych dwóch partiach zdecydowanie dominowały gospodynie, które wygrały do 15 i 18. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentowała się Lise van Hecke, MVP ostatnich Mistrzostw Europy kadetek. Pewna wygrana dała drużynie z Belgii awans do turnieju finałowego Challenge Cup.

Asterix Kieldrecht -Panathinaikos Ateny 3:0
(25:20, 25:15, 25:18)

Bilet do finałów wywalczyły także siatkarki Dresdner S.C. Zespół z Niemiec nie miał jednak większych problemów z odniesieniem sukcesu, bowiem już w pierwszym meczu pokonał francuski Istres Ouest Provence 3:0. W spotkaniu rewanżowym ekipa Dresdner S.C. musiała zatem wygrać tylko jednego seta, aby awansować. Nasze zachodnie sąsiadki nie zamierzały jednak odpuścić po pierwszej wygranej partii i w całym meczu triumfowały 3:1. Zawodniczki Istres zwyciężyły, po walce na przewagi, tylko w drugim secie.

Istres Ouest Provence – Dresdner S.C. 1:3
(21:25, 28:26, 22:25, 14:25)

W czwórce najlepszych zespołów Challenge Cup znalazły się też zawodniczki Galatasaray Stambuł. Ekipa z Turcji w obu spotkaniach z Severodonchanka Severdonieck wygrała 3:0, choć trzeba przyznać, że w rewanżu zwycięstwo bez straty seta przyszło nieco trudniej. Wprawdzie już po pierwszym secie, wygranym przez Galatasaray do 16, wiadomo było kto awansował do finałów, to jednak rywalki nie odpuściły. W drugiej partii doszło do walki na przewagi, zaś w trzeciej rywalizacja zakończyła się po zaciętej końcówce. Ostatecznie jednak w końcówkach lepsze okazały się gospodynie.

Galatasaray Stambuł – Severodonchanka Severdonieck 3:0
(25:16, 32:30, 25:23)