Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wydział Rozgrywek PZPS anulował wynik meczu play-off

Wydział Rozgrywek PZPS anulował wynik meczu play-off

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej anulował wynik drugiego meczu play-off pomiędzy AZS UE Skawa Kraków a Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie zostanie powtórzone 4 marca w Krakowie, jeśli wynik rywalizacji nie będzie do tego czasu rozstrzygnięty.

Działacze tarnobrzeskiej Siarki złożyli protest, bowiem według nich pierwszy set niedzielnego spotkania pomiędzy oboma zespołami został rozegrany z błędem rotacji w drużynie AZS UE. Po analizie protokołu zawodów, zapisu wideo, stanowisk obu klubów i komisji sędziowskiej Wydział Rozgrywek PZPS przychylił się do argumentacji Siarki. Zdaniem siatkarskiej centrali błędy popełnione w pierwszym secie tego spotkania znacząco wpłynęły na wynik seta, a co za tym idzie całego spotkania.

Zgodnie z decyzją Wydziału Rozgrywek wynik niedzielnego spotkania został anulowany. W rywalizacji play-off AZS UE Skawa prowadzi wiec 1:0 i kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w najbliższy weekend w Tarnobrzegu. Jeśli nie przyniosą one rozstrzygnięcia (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw) – czwarte i ew. piąte spotkanie zostaną rozegrane w Krakowie 3 i 4 marca.

Zespół z Krakowa w duchu fair-play poddał się decyzji Wydziału Rozgrywek stwierdzając, że o wyniku rywalizacji play-off powinny zdecydować względy sportowe.