Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > UKS Błyskawica Szczecin w ćwierćfinale MP juniorów

UKS Błyskawica Szczecin w ćwierćfinale MP juniorów

fot. archiwum

W miniony weekend rozegrano turnieje 1/8 finału juniorskich mistrzostw Polski. Dwie najlepsze drużyny każdego z ośmiu rozegranych turniejów awansowały do ćwierćfinału. Jedną z nich jest pochodząca ze Szczecina UKS Błyskawica.

Młodzi podopieczni trenera Edwarda Wojneckiego o 1/4 finału pojechali walczyć do Starogardu Gdańskiego. W pierwszych dwóch meczach pewnie pokonali Colman Kalisz (3:1) oraz Stal Grudziądz (3:0). – W pierwszych dwóch meczach moi chłopcy zagrali, bardzo ciekawą, dojrzałą siatkówkę urozmaiconą przez rozgrywających Piotra Nowaka i rezerwowego Łukasza Szarańca. Atomowe ataki kończyli Daniel Zabłocki i Marcin Kasprzyk. Na prawym skrzydle udanie zbijał Sławomir Judycki a na środku siatki Michał Bukowski i Marcin Karwowski. Bardzo dobrze bronił i przyjmował libero Arkadiusz Stelmach, dzięki któremu akcje rozgrywane przez zespół miały dobry początek. Dzięki temu pierwsze dwa spotkania zakończyły się naszym efektownym zwycięstwem, a ręce same składały się do oklasków. Należy zaznaczyć, że były to naprawdę widowiskowe pojedynki – opowiada Edward Wojnecki.

Aby zająć pierwsze miejsce w grupie szczecinianie musieli wygrać w ostatnim meczu z gospodarzami dwa sety, natomiast przeciwnicy, by awansować musieli zwyciężyć 3:0. ostatecznie SKS Starogard Gdański wygrał w pięciu setach. – Mecz był zacięty, ale obfitujący w wiele błędów i zaskakujących zagrań z obu stron. Nerwowość była widoczna po obu stronach, młodzi zawodnicy nie wytrzymywali ciśnienia – dodaje Wojnecki.

MVP turnieju wybrano Daniela Zabłockiego, który występuje również w ekipie Morza Bałtyk Szczecin. – Daniel zagrał bardzo dobry turniej. We wszystkich dwunastu rozegranych setach nie zepsuł więcej niż pięć piłek. Popisał się wieloma wysokiej klasy zagraniami. Bardzo dobrze wybierał kierunek ataku. Prezentował bardzo dużą siłę uderzenia, a od czasu do czasu zademonstrował precyzyjne zagranie w wolne pole – komplementuje swojego zawodnika szkoleniowiec.Ze względów finansowych Edward Wojnecki nie mógł zabrać do Starogardu Gdańskiego wszystkich zawodników i pojechał okrojonym składem. Na zawody nie pojechali m.in. Patryk Głodowski, Patryk Lewandowski i Piotr Janusz.

Już na początku marca (5-7) młodzi siatkarze UKS Błyskawica udadzą się do Międzyrzecza na turniej ćwierćfinałowy MPJ. Zmierzą się tam z miejscowym Orłem oraz Gwardią Wrocław i Chemikiem II Bydgoszcz. – Zajmując pierwsze miejsce w Starogardzie Gdańskim mamy teoretycznie słabszych przeciwników w ćwierćfinale, niż gdybyśmy zajęli drugą pozycję. Ciężko jest jednak cokolwiek przewidywać, gdyż w siatkówce młodzieżowej zwłaszcza forma mentalna może ulec zmianie z dnia na dzień – mówi opiekun UKS Błyskawicy.

W tym samym czasie młodzicy Błyskawicy również prowadzeni przez trenera Wojneckiego będą występowali w II turnieju finałowych Mistrzostw Województwa. W zastępstwie głównego szkoleniowca zespół poprowadzi Joanna Haja.Dla osiągnięcia lepszego wyniku podczas spotkań z zespołem powinien być główny trener. Takie nałożenie rozgrywek świadczy o braku kompetencji w organizowaniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim – kończy trener Wojnecki.

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju w Starogardzie Gdańskim

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved