Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk w środę odrobi zaległości i zagra z SMS Spała

Ślepsk w środę odrobi zaległości i zagra z SMS Spała

fot. archiwum

W pierwszej rundzie w Spale Ślepsk Suwałki wygrał z SMS PZPS Spała 3:0  i w środę chce ten wynik powtórzyć. - Łatwo nie będzie i chociaż rywal ten sam, to każdy mecz jest inny - mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska.

Nie ukrywam jednak, że chcemy w środę wygrać i to za trzy punkty. Tylko taki wynik daje nam jeszcze nadzieję na awans do czołowej ósemki, która zapewni sobie I ligowy byt na sezon 2010/2011. Wiemy jak gra Spała, jak mamy zagrać, ale realizacja zadań taktycznych nakreślonych przed meczem zależy już nie od trenerów, a od zawodników – mówi Adam Aleksandrowicz.

3:0 tam, 3:0 tu bo innej opcji nie ma – dodaje Tomasz Knasiecki, libero Ślepska, który przed kilkoma dniami opuścił szpital i mecz będzie obserwował z trybun. – Lekarze wprawdzie zabronili mi chodzenie, ale tego meczu nie mogę odpuścić. Czuje się coraz lepiej, odstawiłem już leki. Najchętniej wróciłbym już na parkiet, ale wiem, że dla mego i drużyny dobra, muszę jeszcze poczekać. Nie pękam, nie zamierzam rezygnować z gry. Powiem więcej… ja jeszcze wrócę na parkiet i to szybciej niż się wielu ludziom wydaje.

Od poniedziałku suwalski zespół trenuje niemal w komplecie. Niemal, bo w pierwszym w tym tygodniu treningu nie brał udziału Mariusz Szlejter, który w tym czasie pełnił… służbę (jest strażakiem). Po tygodniowym „pobycie" w łóżku wznowił zajęcia Bartek Krzysiek. Jest jednak osłabiony i w pierwszej szóstce raczej nie wyjdzie. Jego miejsce powinien zająć Wojciech Iwanowski, który z dobrej strony pokazał się nie tylko na treningach ale i w ostatnich meczach.W czwartek i piątek zawodnicy Ślepska przeszli psychologiczne badania m.in. czasu reakcji oraz innych bodźców mających wpływ na postawę na boisku. Wyniki pozostają tajemnicą trenerów. Siatkarze Ślepska w meczu ze Spałą spróbują przełamać… – …zasadę, że z rywalami, z którymi w I rundzie wygrywaliśmy, w drugiej przegrywamy – wyjaśnia Aleksandrowicz. – Ze Spałą wygraliśmy i w środę ponownie chcemy zdobyć komplet punktów. Do meczu musimy podejść w pełni skoncentrowani, zminimalizować błędy własne i maksymalnie wykorzystać słabe strony rywali. Spała to wprawdzie młody, ale perspektywiczny zespół, z kilkoma zawodnikami mającymi „papiery" na grę nie tylko w PlusLidze, ale i reprezentacji Polski. Nie są to „kelnerzy", a rywale którzy nie jednemu faworytowi napsuli sporo krwi i odebrali punkty.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved